Web Analytics

Зґвалтування під час окупації на Харківщині: двоє військових рф отримали ще одну підозру

Двом російським військовим заочно оголосили ще одну підозру в порушенні законів і звичаїв війни. За даними слідства, один з них зґвалтував дівчину під час окупації на Харківщині, інший — причетний до цього злочину.

Підозрювані — двоє військових 3-ї мотострілецької дивізії 20-ї загальновійськової армії рф, повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

  • Один — 45-річний полковник, командир 99-го самохідного артилерійського полку з позивним «Вовк».

  • Другий — його підлеглий, 22-річний водій 752-го мотострілецького полку на прізвисько «Малой».

Фото: Харківська обласна прокуратура

Фото: Харківська обласна прокуратура

За даними слідства, навесні минулого року, під час окупації одного з населених пунктів Харківщини, обидва обходили будинки та проводили «перевірки». В одній з домівок водій запропонував дівчині «повечеряти» з його командиром, але отримав відмову.

Пізніше військові повернулися, дівчина з родиною в той час була в підвалі через обстріли.

«Окупанти вивели звідти її батька та приставили до його скроні пістолет. Вони зачинили усіх інших членів сім’ї у підвалі, а водій мав слідкувати за тим, аби ніхто не вийшов. Командир затягнув дівчину у будинок та зґвалтував її. Весь час у руці він тримав пістолет та погрожував її розстріляти», — наводять подробиці у прокуратурі.

Обом заочно оголосили підозру в порушенні законів і звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).

За інформацією правоохоронців, це не перший такий злочин, в якому підозрюють цих військових.

«Як повідомлялось раніше, торік навесні в одному з населених пунктів Харківської області вони також зґвалтували дівчину», — зазначають у прокуратурі.

Першу справу вже розглядає Дзержинський районний суд Харкова.

Фото на головній (ілюстративне): Сашко Бринза

Блок новин за темою