Зеленського просять присвоїти звання Героя України загиблому нацгвардійцю з Ізюма
Руслан «Байкер» Бойко служив у бригаді НГУ «Хартія». Він загинув від вибуху міни поблизу Липців під Харковом наприкінці серпня.
Петицію щодо присвоєння Руслану Бойку звання Героя України (посмертно) зареєструвала на сайті президента України мати бійця Олена Бойко.
Жінка згадує, що її син «змалку син був бійцем».
«Виховуючись без батька, він самостійно розвивав в собі чоловічі риси характеру. У 10 років ухвалив самостійне рішення піти на бокс та вже через місяць приніс додому медаль за перемогу в змаганні, отримавши перше місце. Своїми діями він довів всім, а насамперед собі, що він сильна і вольова людина в такому незрілому віці», — зазначає мати гвардійця.
Коли почалося повномасштабне вторгнення рф, Руслан Бойко вчився на четвертому курсі.
«Під час ворожого нападу країни-агресора на наше рідне місто Ізюм Руслан проявив лідерські якості та хоробрість, яким може позаздрити дорослий зрілий чоловік. Перебуваючи під обстрілами, він один з перших викликався на допомогу в пошуку їжі та води для тих, хто знаходився поруч», — пише авторка петиції.
Тоді ж, за її словами, син вирішив піти добровольцем до Національної гвардії.
«Руслан завжди був наповнений відчуттям обов’язку, приналежності до спільноти, ідеалами та ідеями, які він боронитиме до кінця свого життя. Війна стосується кожного і в кожного з нас своє місце та відведена роль. Руслан знав, що його місце на полі бою, його роль — захищати товаришів поряд на фронті, сім’ю, що лишилася вдома та державу, що стримує ворожий опір», — додає мати полеглого захисника.
Спогади побратимів
Руслан Бойко служив в евакуаційному відділенні бригади НГУ «Хартія». Спочатку — в Серебрянському лісі, згодом — на Харківщині. У підрозділі згадують його як «відважного та професійного воїна, який врятував багато життів».
«У лютому 2024 року, під час виконання бойового завдання в Луганській області, під прицільним обстрілом він доставив боєкомплект на передову, що допомогло відбити атаку ворога. Ворожі снаряди влучали на відстані до 10 метрів, пошкодивши уламками квадроцикл, проте це не зупиняло Руслана», — йдеться в дописі бригади.
На початку весни в Серебрянському лісі під обстрілом він евакуював сімох поранених бійців. У травні на Харківщині, попри контузію, під обстрілами вивіз з поля бою понад 10.
Загалом за час служби Руслан Бойко врятував понад 70 військових, кажуть у бригаді. Він загинув 31 серпня від вибуху міни поблизу Липців. Бійцю було 23 роки.
Що кажуть у мерії Ізюма
Підтримати петицію просить і заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін.
«Для мене особисто він вже Герой. Один наш спільний знайомий сказав мені про Руслана Бойко: він був дуже сильним, постійно тренувався, гартував свій дух, але поряд з цим був дуже доброю людиною. За це його всі любили. 23 роки. І вже така мужність, героїзм», — написав він у Facebook.
Мацокін додав, що для нього загибель захисника — особистий біль.
«Дуже прошу: відкладіть свої справи — підпишіть петицію. Це всього п’ять хвилин вашого життя. Герой повинен стати Героєм України. І це, перш за все, потрібно не йому, або його близьким. Це потрібно нам!» — додав він.
На 15 жовтня петиція зібрала 7133 підписи з 25 тис., потрібних для розгляду. Збір триватиме ще 87 днів.
Читайте також: Герой України посмертно: родині загиблого під Харковом рятувальника Артема Костирі вручили «Золоту Зірку»