Web Analytics

Зеленський закликав українців повернутися з-за кордону за три доби

З 16 березня іноземні громадяни, окрім тих, хто має право на постійне або тимчасове проживання в Україні, не зможуть потрапити на територію України. З 17 березня закривається регулярне авіасполучення. 

Про це у відеозверненні сказав президент України Володимир Зеленський

«Два тижні, починаючи з 00 годин 01 хвилини 16 березня 2020 року іноземні громадяни не зможуть потрапити на територію України. Ні літаком, ні поїздом, ні автомобілем, ні будь-якими іншими засобами. Виключення становлять іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, зокрема — представники офіційних міжнародних організацій та дипломатичних місій. Через два тижні це питання буде розглянуто повторно», — сказав Зеленський. 

Вантажні пункти пропуску — авіа-, залізничні, морські та автомобільні — працюватимуть. Екіпажі суден, літаків, вантажних автомобілів заїжджатимуть в Україну та піддаватимуться перевірці експрес-тестами.

«Щодо українців, які зараз перебувають за кордоном. Ті, хто вилетів з України чартерними рейсами у туристичну подорож, точно повернуться додому згідно розкладу. Щодо інших громадян України. Через три доби ми закриваємо регулярне авіасполучення. За цей час ви повинні повернутися додому. Ті, хто з об’єктивних причин не встигне цього зробити, мають звернутися в українське консульство. У спільній взаємодії з українськими авіакомпаніями вони будуть повернуті додому окремими нерегулярними рейсами», — заявив президент, закликавши усіх українців встигнути повернутися додому у наступні три доби. 

«Всі, хто повернуться, будуть піддані медичній перевірці. У разі виявлення ознак захворювання — направлені в обсервацію», — додав глава держави. 

Фото: president.gov.ua

Інфекційні медичні заклади у кожному регіоні України планується найближчим часом повністю забезпечити експрес-тестами для виявлення коронавірусу. 100 млн грн виділено на закупівлю засобів індивідуального захисту, нагадав президент. 

«У разі потреби буде негайно виділено 500 мільйонів на закупівлю медичного обладнання для інтенсивної терапії за прискореною процедурою. Невідкладно Інститутом молекулярної біології НАН України буде виготовлено 200 тисяч експрес-тестів. З державного резерву до закладів охорони здоров’я передано 10 мільйонів масок. Також для проведення тестування у регіонах України будуть використовуватися пересувні лабораторії», — сказав Зеленський. 

За його словами, Україна веде переговори з міжнародними партнерами щодо надання гуманітарної допомоги, в тому числі медичного обладнання. 

«Митниці України доручено здійснювати оформлення таких вантажів швидко, не більше ніж за один день. Державною службою контролю за якістю харчових продуктів буде посилено контроль за системою водопостачання та водовідведення. Національний банк України погодився підтримати мою ініціативу та розробити програму заходів щодо кредитної підтримки бізнесу та населення України», — сказав Зеленський. 

Він подякував українським лікарям за щоденну самовідданну роботу і повідомив про доручення органам місцевого самоврядування та місцевої влади щодо матеріального заохочення залучених до протиепідемічних та лікувальних заходів медпрацівників. 

Зеленський попросив людей похилого віку залишатися вдома, а керівників підприємств — дозволити працівникам працювати дистанційно. 

«Особливо мова про тих, у кого є діти й немає з ким їх залишити через карантин у школах та дитячих садочках. Від кожного з нас дуже багато залежить. Кожна людина, у якої проявляються навіть легкі симптоми захворювання, повинна самоізолюватися протягом як мінімум семи днів та обов’язково звернутися до сімейного лікаря», — сказав президент.

Читайте також: Україна закриває кордон для іноземців через коронавірус