Зеленський ввів у дію рішення РНБО про неможливість переговорів з Путіним

Президент України Володимир Зеленський затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони у відповідь на спробу Росії анексувати території України. В документі констатується неможливість переговорів з російським президентом Путіним. Акти, прийняті в порушення суверенітету та територіальної цілісності України, визнаються нікчемними. 

Укази оприлюднені на сайті президента України. 

Так, введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 вересня 2022 року «Щодо дій України у відповідь на спробу Російської Федерації анексувати території нашої держави, з метою гарантування безпеки євроатлантичного простору, України та відновлення її територіальної цілісності».

1. Констатувати неможливість проведення переговорів з Президентом Російської Федерації В.Путіним.

2. Схвалити текст Спільного звернення Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України до Організації Північноатлантичного договору.

З. Кабінету Міністрів України підготувати пропозиції щодо багаторівневої системи гарантування безпеки на основі багатосторонніх і двосторонніх угод України, які спрямовані на доведення оборонного потенціалу України до рівня, що забезпечуватиме гарантовану відсіч збройній агресії Російської Федерації, посилення військової підтримки України з нарощування її оборонних спроможностей, сприяння розвитку оборонно-промислового комплексу і суттєвого збільшення масштабу та обсягів індивідуальної і колективної підготовки українських військовослужбовців.

4. В умовах ескалації з боку Російської Федерації Кабінету Міністрів України забезпечити посилення обороноздатності України шляхом збільшення постачання військово-технічної допомоги Україні.

5. Рекомендувати Верховній Раді України з метою підвищення стійкості держави прискорити прийняття відповідних законопроектів щодо належного санкційного та іншого реагування на ескалацію з боку Російської Федерації.

Президент України Володимир Зеленський визнав неможливими переговори з Путіним та нікчемними прийняті Росією акти

Крім того, наголошуючи, що територія України є неподільною і недоторканною, президент України визнав нікчемними акти, що порушують суверенітет та територіальну цілісність України.

«Визнати нікчемними, тобто такими, що не породжують жодних юридичних наслідків, укази Президента Російської Федерації від 17 березня 2014 року № 147, від 21 лютого 2022 року № 71, від 21 лютого 2022 року № 72, від 29 вересня 2022 року № 685, від 29 вересня 2022 року № 686, а також будь-які інші рішення, акти та договори, прийняті, видані та укладені на підставі та/або у зв’язку з реалізацією зазначених указів Президента Російської Федерації».

Російська Федерація, яка 24 лютого 2022 року розпочала повномасштабне вторгнення в Україну і зазнала поразки на Київському, Чернігівському, Сумському, Харківському напрямках, спробувала анексувати захоплені території Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей на фейкових референдумах, які проходили під контролем окупантів. Загарбники планували провести «референдум» і на Харківщині, однак Збройні сили України під час контрнаступу у вересні звільнили більшу частину території області і, попри обстріли окупантів, продовжують просуватися на схід та південь України. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.