Web Analytics

Зеленський попередив про загрозу «Нового року в темряві» через обстріли

Президент Володимир Зеленський не виключає, що російська армія завдасть ще одного масованого ракетного удару по Україні напередодні Нового року. Після 10-го масштабного обстрілу ситуація з електрикою в деяких регіонах ще залишається складною.

Про загрозу нових обстрілів глава держави попередив у відеозверненні 29 грудня.

«Залишилося два дні цього року. Можливо, ворог іще раз спробує зробити так, щоб Новий рік ми зустрічали в темряві. Можливо, окупанти планують черговими ударами по наших містах змусити нас страждати», — сказав Володимир Зеленський.

Він зазначив, що під час масованого ракетного удару 29 грудня було кілька влучань в енергетичні об’єкти. Станом на вечір світло відключали у більшості областей України. Найскладніша ситуація була в Києві та області, на Львівщині, Одещині, Херсонщині, Вінниччині та Закарпатті.

«Наші енергетики, ремонтні бригади протягом дня роблять усе, щоб українці якнайменше відчули наслідки удару терористів», — додав президент.

Як розповіли в «Укренерго», на ранок 30 грудня дефіцит потужності в енергосистемі — на тому ж рівні, що і до останньої, вже 10-ї, масованої ракетної атаки. А її наслідки «мали значно менший вплив на роботу енергосистеми, ніж того очікував ворог».

«Наразі система у плановому режимі відновлює нормальну роботу. Продовжується набір потужності генерацією», — кажуть у компанії.

Досі складна ситуація на півдні та сході — через влучання у деякі енергооб’єкти. Там нині працюють ремонтні бригади.

Всім областям встановили ліміти споживання. Якщо їх перевищити, розпочнуться аварійні відключення.


Війська РФ 29 грудня знову завдавали ударів по Харківській області: цілили в енергетичні об’єкти.

Фото на головній: Офіс президента