Web Analytics

Збиралася вчити дітей за стандартами рф: суд ухвалив вирок освітянці з Куп’янщини

Суд визнав жительку Куп’янського району Харківщини, яка стала «директоркою» школи під час окупації, винною в колабораціонізмі. Вирок — три роки за ґратами.

Підозрювана — 29-річна жителька села Гетьманівка Куп’янського району, повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, під час окупації вона погодилася очолити школу — стала «виконувачкою обов’язків директора». Жінка набирала вчителів і технічних працівників, приймала заяви від батьків про вступ учнів.

«Директорка» наголошувала, що навчальний процес буде здійснюватися за російською програмою і з російськими підручниками», — зазначають у прокуратурі.

Українські підручники віднесли до бібліотеки, де вони мали зберігатися «до особливого розпорядження». «Директорка» ж, стверджують правоохоронці, наказала бібліотекарці поїхати до окупованого на той час селища Шевченкове та отримати російську навчальну літературу для 1-11 класів і дитячі рюкзаки з російською символікою.

Жінку обвинувачували в колабораціонізмі — за ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. 14 серпня Київський районний суд Харкова визнав її винною та призначив три роки ув’язнення, заборонивши 15 років працювати у сфері освіти.

Триває час, відведений на оскарження вироку.

Прокуратура домоглась найсуворішого покарання колаборантці, яка планувала вчити українських дітей за російськими...

Опубликовано Харківська обласна прокуратура Среда, 16 августа 2023 г.

 


Суд визнав винним у колабораціонізмі та пособництві державі-агресору жителя Куп’янська, який хотів вивезти до рф 700 тонн зерна.

Фото на головній (ілюстративне): ГУНП у Харківській області