Web Analytics

Збереження архітектурної спадщини: обласний департамент містобудування відзвітував за півріччя

На сесії Харківської облради заслухали, як виконується обласна Програма збереження архітектурної спадщини.

У пояснювальній записці до проекту рішення перераховані головні підсумки виконання програми.

У садибі в селищі Шарівка Богодухівського району, яка є пам’яткою архітектури національного значення, розробили попередні архітектурні пропозиції щодо збереження та розвитку та облікову документацію на 12 об’єктів.

«Реалізована частина запроектованих робіт з укріплення підпірної стіни та веранди пам’ятки архітектури національного значення «Палац» у смт Шарівка Богодухівського району (замовник — Департамент капітального будівництва облдержадміністрації). За рахунок коштів обласного бюджету виділено кошти у розмірі 1453,1 тис. грн. Об’єкт законсервовано на зимовий період. Невиконані роботи на суму 369,2 тис. грн будуть завершені у 2019 році», — йдеться у пояснювальній записці.

Департамент містобудування та архітектури ХОДА також погодив з Міністерством культури історико-архітектурний опорний план Люботина. У процесі завершення або погодження — плани Балаклеї, Вовчанська, Краснокутська, Мерефи, Старого Мерчика, Харкова, Шарівки.

Спеціалісти департаменту провели інвентаризацію і розробили технічні паспорти на 26 об’єктів, триває робота щодо оформлення свідоцтв на право власності. Також оформлено договори страхування шести пам’яток архітектури.

У пілотній версії запустили електронну базу пам’яток архітектури.

Також готова документація щодо проведення першочергових протиаварійних заходів на кількох пам’ятках архітектури національного значення. Це колишній хімічний корпус університету в Харкові (на вулиці Університетській, 16, де сталася пожежа), палац у селищі Старий Мерчик Валківського району (теж пошкоджений пожежою), а також військове училище в Чугуєві.

«Згідно Програми, витрати на реалізацію заходів Програми у 2018 році повинні були складати 14,54 млн грн, в т.ч.: за рахунок обласного бюджету — 3,64 млн грн, за рахунок місцевих бюджетів — 5,05 млн грн та за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством — 5,85 млн грн.  Харківською обласною радою кошти на реалізацію заходів Програми у 2018 році не виділялися», — зазначається у записці.

Фото: oblrada.kharkov.ua

У Шарівці також триває робота з внесення об’єктів до національного реєстру, розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Юрій Фурсов.

«На сьогодні вже є наказ про те, що сім об’єктів у Шарівці — ті, що мають статус (пам’яток – ред.) місцевого значення, пройшли до реєстру України. І п’ять об’єктів, які мають статус національного значення, рекомендовані Мінкультом для окремої постанови Кабінету міністрів для внесення до реєстру», — зазначив він.

На питання, чи є у цьому році фінансування за програмою, Фурсов відповів: «Фінансова складова — 621,4 тисячі гривень на виконання цих робіт. Джерело фінансування — Департамент містобудування та архітектури».

Обласну Програму збереження архітектурної спадщини в Харківській області на 2018-2023 роки затвердили в червні 2018 року.

Реконструкцію Шаровки почали у 2018 році. Відновлювати палац планують за рахунок коштів бюджету і спонсорів.

Читайте також: Прошлое и настоящее Старого Мерчика

Читайте MediaPort у Telegram