Зберегти уламки для відбудови: у Харкові діятиме оперативна архітектурна група
У місті створили групу оперативного реагування на пошкодження об'єктів культурної спадщини. Вона вирішуватиме, як зберігати пошкоджені росією об’єкти та уламки, які в подальшому можна буде використати у реставрації.
Про це повідомив «Укрінформу» архітектор, представник робочої групи при Міністерстві культури України «Штаб порятунку спадщини» Віктор Дворніков.
«До групи ввійшли експерти з архітектурної реставрації, інженери-конструктори, очільники усіх профільних департаментів міської ради, очільники обласних департаментів культури й архітектури. Група буде оперативно приймати рішення щодо збереження об’єктів, пошкоджених внаслідок ударів, а також порятунку окремих елементів і фрагментів об’єктів з їх подальшим сортуванням та збереженням», — розповів Дворніков.
За його словами, після ударів по звичайних будівлях і об’єктах культурної спадщини сліжби діють однавово: всі уламки вивозять на смітник, подеколи пошкоджені частини обвалюють спецтехнікою.
Читайте також: «Історико-культурний ареал може бути одним з драйверів розвитку Харкова», — архітектор Віктор Дворніков
«Загалом усі пам’ятки, які мають серйозний рівень пошкоджень, — ніде немає залишків автентичних матеріалів, усі вивезені. Немає диференційованого підходу в Харкові, та й ніде в Україні, щодо розбору та прибирання наслідків. Тому одним із напрямків роботи оперативної групи й буде правильне поводження з рештками конструкцій», — сказав архітектор.
За його підрахунками, внаслідок збройної агресії рф у Харкові зруйновано чи пошкоджено близько 350 пам’яток архітектури та ще близько 100 об’єктів, які офіційно не внесені до реєстрів, але мають таку ж саму культурну цінність.
Читайте також: У Харкові демонтували частину зруйнованої росіянами будівлі 16 січня
Чільне фото (ілюстративне): Viktor Dvornikoff/Facebook