Web Analytics
Заступник Синєгубова розповів, як відновлюватимуть Оскільське водосховище | MediaPort

Оскільське водосховище, що обміліло внаслідок підриву дамби після вторгнення російської армії, відновлюватимуть, але на це піде не один рік.  

Про це в інтерв’ю «МедіаПорту» розповів заступник голови Харківської ОВА Євген Іванов.

«З того, що наразі зафіксоване нашими екологами, це найбільша катастрофа по своїх масштабах [в регіоні], але ми ще не знаємо, що побачимо на деокупованих територіях в майбутньому. Ліквідацію наслідків на Оскільському водосховищі можна розділити на дві частини. Перша — відносно короткострокове відновлення. Це відновлення гідроспоруди. Це перше і найнеобхідніше. Дамбу можна відбудувати. Відповідні розрахунки ведуться. В принципі, це можна зробити за 2-3 роки. Щойно це буде зроблено, водосховище почне наповнюватися. Орієнтовно протягом 3-5 років водосховище могло б наповнитися», — сказав Іванов.

Дамба на Оскільському водосховищі. Джерело фото: city-izyum.pp.ua
Дамба на Оскільському водосховищі. Джерело фото: city-izyum.pp.ua

«Під час його наповнення буде відновлюватися і все те, що водилося в цьому водосховищі, весь тваринний світ, вся екосистема в цілому, яка була навколо нього в лісах поруч. Це вже довгострокова перспектива. На це потрібно десь від 5 до 10 років, не менше», — додав він.

Оскільське водосховище обміліло внаслідок бойових дій. Джерело фото: city-izyum.pp.ua
Оскільське водосховище обміліло внаслідок бойових дій. Джерело фото: city-izyum.pp.ua

За його словами, рішення по відновленню водосховища ухвалено.

«Відбудова однозначно. За які гроші, коли і чи є сенс це робити прямо зараз, оскільки там поруч ще тривають бойові дії і туди ще дістає артилерія, — це вже інше питання. Але розрахунки ведуться і бізнес-план з відновлення гідроспоруди розробляється. Оскіл надавав саме Харківщині невисокий відсоток води. Він здебільшого працював на Донецьку область. У нас — Краснопавлівка і Печеніги», — пояснив Іванов.

Пошкоджена обстрілами дамба у Печенігах працює стабільно, розповів заступник голови ОВА.  

«Всі відновлювальні роботи, які можна було зробити швидко, зроблені. По Краснопавлівці є певні проблеми, маємо зниження води на 1,64 метри. Але для Харківської області в цілому і Харкова зокрема критичної ситуації щодо якості або кількості води немає. Ситуація з приводу цих двох водосховищ контрольована», – зазначив він.

Як російське вторгнення вплинуло на екологію Харківщину — читайте в інтерв’ю Євгена Іванова.