Командира навчальної групи Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба оголосили в розшук.

Як повідомили в Державному бюро розслідувань, йдеться про сержанта, командира однієї з навчальних груп факультету протиповітряної оборони Сухопутних військ.

За даними слідства, під час занять із самопідготовки він вирішив «перевірити знання» курсанта. Через невдоволення відповіддю — кілька разів вдарив того кулаками по тулубу та голові. 

«Згодом у коридорі продовжив побиття, повалив військовослужбовця на коліна та знову бив по голові. Свої дії він супроводжував образами та приниженнями. Потерпілий отримав легкі тілесні ушкодження», — зазначили у бюро.

Коли почалося розслідування, сержант почав тиснути на свідків, стверджують у ДБР. Одному з них погрожував телефоном за надані покази.

«Згодом сержант повідомив керівництву, що нібито викликаний на допит до ДБР, однак використав це як привід, щоб самовільно залишити місце служби в умовах воєнного стану», — заявили у бюро.

Фото підозрюваного в побитті курсанта сержанта ХНУПС
Фото: ДБР

Військового підозрюють за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • застосування насильства до підлеглого (ч. 5 ст. 426-1);
  • погроза насильством свідку (ст. 386);
  • самовільне залишення військової частини (ч. 4 ст. 408).

Максимальне покарання за цими статтями — 12 років ув’язнення. 

Сержанта оголосили в розшук. 

«Оскільки він переховується, повідомлення про підозру вручено його близьким родичам відповідно до вимог закону», — додали у ДБР.

Читайте також новини Харківщини на MediaPort: Госпіталізували після доставлення до ТЦК: поліція відкрила кримінальне провадження

Чільне фото: ХНУПС