Web Analytics

Заміновані поля на Харківщині: ООН проводить опитування серед фермерів

Фермерів Харківської області, на чиїх землях є міни чи нерозірвані снаряди, запрошують подавати заявки, щоб оцінити потреби в першочерговому розмінуванні.

Про це повідомили у Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН.

Опитування серед фермерів Харківщини продовжили до 30 червня 2023 року. Воно відкрите лише для користувачів Державного аграрного реєстру.

«Щоб взяти участь в опитуванні фермери повинні мати сільськогосподарські угіддя площею до 300 га, які постраждали внаслідок військових дій з лютого 2022 року. Усі заявники мають бути зареєстровані в системі ДАР та перейти за посиланням, що надійде у повідомленні в особистий кабінет у ДАР або на електронну пошту», — йдеться у повідомленні.

Для участі потрібно:

  • заповнити анкету;

  • вказати кількість гектарів, де є міни або інші вибухонебезпечні предмети;

  • надати GPS-координати меж таких ділянок.

Організатори звертають увагу: опитування проводиться для оцінки, участь не гарантує отримання будь-якої конкретної допомоги.

Фото: ФAO/В'ячеслав Ратинський

Програму з розмінування та відновлення сільськогосподарських земель веде Продовольча та сільськогосподарська організація ООН спільно з Всесвітньою продовольчою програмою та Міністерством аграрної політики та продовольства.

Втілювати програму розпочали в Харківській області, потім поширять на інші регіони.


У травні набрав сили закон, що передбачає звільнення аграріїв і власників ділянок від сплати податків на заміновані, забруднені, окуповані землі та угіддя, на яких ведуться бойові дії.

Читайте також: «Швидкість не за будь-яку ціну»: як The HALO Trust допомагає розміновувати Харківщину