Web Analytics

Захист від обстрілів, підготовка до зими розмінування: що обговорював Зеленський на Харківщині

Президент Володимир Зеленський 3 жовтня відвідав Харківську область: поспілкувався з військовими та обговорив з посадовцями питання безпеки й підготовку регіону до зими.

Про підсумки візиту Володимир Зеленський розповів у вечірньому відеозверненні 3 жовтня.

За словами президента, він був на Куп’янському та Лиманському напрямках фронту, відвідав низку підрозділів:

  • 103-у окрему бригаду Територіальної оборони;

  • 68-у окрему єгерську бригаду імені Олекси Довбуша;

  • 25-у окрему повітрянодесантну Січеславську бригаду;

  • 15-й мобільний прикордонний загін «Сталевий кордон».

«Мав сьогодні можливість поспілкуватися з воїнами також з інших наших бригад. Як і завжди, спілкування з комбатами. Конкретні потреби підрозділів. І про зброю та забезпечення, і про комплектування бригад», — сказав глава держави.

Зеленський також вручив нагороди солдатам і офіцерам, бойовим медикам.

Фото: Офіс президента

Фото: Офіс президента

Президент також провів наради з керівництвом Харкова й області, регіональних управлінь Нацполіції та СБУ, Міністерства енергетики, «Укренерго» та «Нафтогазу». Серед іншого, обговорювали захист від російських обстрілів, енергозабезпечення міст і сіл, підготовку до опалювального сезону, відновлення будинків і соціальної сфери, розмінування.

«Багато питань, які важливі для регіону. Особливо — перед зимою. Особливо — з огляду на постійний російський терор проти Харкова, проти області та намагання окупанта посилити штурми наших позицій», — зазначив Володимир Зеленський.

Щодо окремих питань, за його словами, «треба значно прискоритися».

«Надзвичайно важливо, що Харків попри все не просто тримається, а допомагає тримати міцним увесь наш Схід. Горде й світле місто, яке завжди буде містом сили для України та для всієї Європи», — додав президент.

 

За інформацією міністра енергетики Германа Галущенка, майже 90% жителів Харківщини — з електрикою. Лише за червень — серпень світло повернули приблизно у 6 тис. будинків.

«Попри ворожі обстріли та складну безпекову ситуацію вживаються заходи щодо повернення світла ще у близько 70 населених пунктів», — цитує Галущенка пресслужба Офісу президента.

Газ знову отримують понад 3,2 тис. сімей, ремонт мереж триває у 155 деокупованих населених пунктах.

За оцінками Міненерго, житлово-комунальне господарство та соціальна сфера Харківщини готові до зими загалом на 99,4%.


Володимир Зеленський 2 жовтня призначив начальника  очільника Наталинської сільської військової адміністрації в Красноградському районі Харківщини. Ексголову сільради підозрюють у держзраді.