Web Analytics
Загибель журналістки Рощиної у російському полоні кваліфікували як воєнний злочин, поєднаний з умисним вбивством | MediaPort

Смерть у російському полоні української журналістки Вікторії Рощиної розслідують як воєнний злочин, поєднаний з умисним вбивством. 

«У звʼязку з інформацією про смерть української журналістки Вікторії Рощиної в рф, кримінальне провадження, відкрите за фактом її зникнення, докваліфіковано — воєнний злочин, поєднаний з умисним вбивством», — повідомили в Офісі Генерального прокурора

Вікторія Рощина зникла у серпні 2023 року під час поїздки на тимчасово окуповані росіянами території України. У квітні цього року росія вперше підтвердила, що незаконно утримує її у полоні.

За даними видання «Ґрати», про смерть 27-річної журналістки Вікторії Рощиної повідомило російське міністерство оборони у відповідь на звернення батька журналістки Володимира Рощина від 28 серпня 2024 року.

«Лист міноборони РФ, датований 2 жовтня 2024 року, був надісланий електронною поштою сьогодні (є у розпорядженні редакції). У короткому повідомленні зазначена дата смерті журналістки — 19 вересня 2024 року, а також те, що її тіло повернуть «українській стороні в рамках обміну тілами затриманих осіб». Обставини та причини смерті не повідомляються», — інформує видання.

Як повідомила Медійна ініціатива за права людини, росія утримувала Вікторію Рощину у закладах, де полонених катують: у слідчому ізоляторі Таганрога у Ростовській області та виправній колонії №77 у тимчасово окупованому Бердянську на Запоріжжі. 

«Обидва місця з перших місяців повномасштабного вторгнення росіяни використовують для утримання як українських військових, так і цивільних, зокрема, жінок. Таганрог (Бердянськ насправді також — там катували електричним струмом) відомий як одне з найбільш для українців жорстоких місць утримання на території рф. Його називають пеклом на землі. Зокрема, у Таганрозі тримають азовців із «Азовсталі». Звільнені розповідають про страшні тортури», — написала виконавча директорка Медійної ініціативи за права людини Тетяна Катриченко.

Вікторія Рощина тривалий час працювала у Hromadske, останнім часом була фрилансеркою — зокрема, співпрацювала з «УП»

Пам’ять журналістки вшанують на акції у Києві ввечері 11 жовтня. Початок заходу — о 19:00 на майдані Незалежності.

Смерть Рощиної напередодні підтвердив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Там повідомили, що журналістку готували до обміну.