За співробітниками Bihus.Info стежила СБУ: що відомо
Журналісти проєкту Bihus.Info з'ясували, що їхню команду потайки прослуховували та знімали на відео за ініціативою одного з департаментів СБУ.
Журналісти проєкту встановили, хто брав участь у стеженні за ними через приховані камери в готельному комплексі 27 грудня 2023 року. Зробити це вдалося завдяки відео з камер безпеки.
«За операцію відповідав Департамент захисту національної державності СБУ. Судячи з відео, до встановлення техніки імовірно залучали і Департамент оперативно-технічного забезпечення СБУ», — зазначають автори сюжету.
За даними редакції, камери встановили в сауні та щонайменше восьми кімнатах.
«Докази встановлення техніки в різних номерах журналісти зафіксували під час власного розслідування. У будинках, оформлених як стилізовані українські хатинки, приховані камери встановили у вішаки для одягу. Місце під них вирізане і в вішаках, і в стінах», — йдеться в сюжеті.
У Bihus.Info заявляють, що обладнання встановили за добу до приїзду журналістів на корпоратив. За словами засновника проєкту Дениса Бігуса, камери монтували 30 службовців Департаменту захисту національної державності.
«За день до вилазки Bihus.Info в заміський комплекс, свій «корпоратив» там провела цікава компанія персонажів. Вони бронювали будиночки на одноразові сім-карти, приїжджали на номерах прикриття і привозили за собою величезні валізи», — твердять у редакції.
У Службі безпеки України заявили, що працювали в рамках кримінального провадження щодо наркотиків (хоча такі провадження не належать до підслідності СБУ — ред.).
«За наявною у СБУ оперативною інформацією, серед клієнтів дилерів, через яких наркотичні речовини постачалися іншим громадянам, виявилися також, на жаль, окремі співробітники Bihus.Info. Зокрема, одна з операторів, яка фігурувала у кримінальному провадженні щодо незаконного виробництва, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збуту наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів», — йдеться в повідомленні.
СБУ зазначає, що також розслідує справу за ст. 359 Кримінального кодексу України (незаконне придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації).
Керівництво спецслужби також ухвалило «відповідні кадрові рішення» щодо Департаменту захисту нацдержавності та «оптимізувало напрями його роботи».
«У письмовому коментарі Bihus.Info СБУ проігнорувала питання про те, чи отримувались ухвали суду на встановлення прихованої техніки в спальні кімнати. А також про те, як матеріали телефонного прослуховування та відео з прихованих камер у спальнях опинились на сайтах-сміттярках. Звільнений 31 січня 2024 р. керівник Департаменту захисту національної державності Роман Семенченко в розмові з Bihus.Info на прямі запитання про його і ДЗНД участь у операції щодо редакції цю участь не спростовував і рекомендував звертатись за коментарями до Голови або пресцентру», — повідомляє Bihus.Info.
Ситуацію зі стеженням за журналістами почали розслідувати після того, як низка ЗМІ поширили записи прихованої відеозйомки, де співробітники Bihus.Info нібито вживали заборонені речовини під час корпоративу.
-
Теги:
- журналістика,
- ЗМІ,
- СБУ