Web Analytics

Завантаження...

За програмою «Прихисток» на Харківщині знайшли житло понад 54 тис. ВПО

У Харківській обладміністрації нагадують: люди, які безкоштовно прихистили переселенців, можуть отримати компенсацію від держави на оплату комунальних послуг. Йдеться про суму до 900 грн за одну людину на місяць.

Житло за державною програмою «Прихисток» на Харківщині вже знайшли більш ніж 54 тис. переселенців, повідомив директор Департаменту соціального захисту населення обладміністрації Юрій Шпарага.

Він нагадав, що люди, які безкоштовно прихистили ВПО, можуть отримати від держави компенсацію на оплату комунальних послуг. Наразі це 30 грн за одну особу на добу, тобто до 900 грн за місяць.

Щоб отримати компенсацію за програмою «Прихисток», потрібно:

  • додати інформацію про житло, де можна розмістити переселенців, у базу на сайті «Прихисток», або надати її виконавчому комітету місцевої ради чи безпосередньо органам соцзахисту;
  • не пізніше наступного дня після поселення подати заявку до виконкому, вказавши дату та дані людей, які поселилися;
  • щомісяця до 5 числа подавати заявку виконкому щодо кількості днів та кількості людей, яких прихистили.

Кошти мають надходити на банківський рахунок щомісяця до 20 числа.

«Сума компенсації розраховується залежно від кількості днів — який період людина користувалася житлом. Компенсація виплачується коштом державного бюджету і стовідсотково надається у безготівковій формі», — уточнив Шпарага.

Держава компенсує оплату комунальних послуг й установам будь-якої форми власності, які прихистили переселенців — 450 грн за одну людину в місяць.

У Харківській області наразі понад 400 тис. переселенців. Харків’ян, які виїхали з області та сьогодні живуть в інших регіонах — 762 тис.


У центрах надання адміністративних послуг Харкова з 26 жовтня приймають заявки на компенсацію за безоплатне розміщення переселенців.

Фото на головній: ГУ ДСНС у Харківській області