За кошти кредитів ЄІБ у Харкові відремонтували шість медзакладів
У чотирьох лікарнях, полікліниці та диспансері замінили вікна, системи опалення, освітлення, водопостачання. Реконструкцію проводили за Надзвичайною кредитною програмою для відновлення України.
Шість медичних закладів в Харкові відкрили після реконструкції 22 травня, повідомляє прес-служба Представництва Європейського Союзу в Україні. Їх відремонтували за кошти довгострокових кредитів з низькими відсотками, які надав Європейський інвестиційний банк.
За Надзвичайною кредитною програмою для відновлення України ЄІБ інвестував у ці об’єкти 53,8 млн грн. Не менше 20% від вартості робіт також передбачалося на кожен на проект з бюджету Харківської області.
«Надзвичайна кредитна програма для відновлення України була розроблена спеціально для того, щоб допомогти жителям Східної України, включно з тисячами ВПО, вирішувати складні проблеми, з якими вони стикаються внаслідок збройного конфлікту. Ця програма на суму 200 млн євро є частиною нашого загального кредитного портфеля для Україні у розмірі 5,8 млрд євро. Вона має на меті покращити рівень життя людей, а саме умови проживання, охорону здоров’я та освіту», — розповів голова Представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон.
Реконструкція шести медзакладів тривала упродовж 2018−2019 років. За кошти ЄІБ виконали такі роботи:
- Поліклінічне відділення Харківської обласної клінічної лікарні — Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф: внутрішній ремонт, реконструкція даху;
- Харківський обласний клінічний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення: внутрішній ремонт фасаду та приміщень;
- Харківський обласний клінічний перинатальний центр: капітальний ремонт фасаду та приміщень;
- Харківська обласна клінічна травматологічна лікарня: капітальний ремонт відділення анестезіології та інтенсивної терапії, відділення фізіотерапії;
- Харківська обласна дитяча клінічна лікарня: термоізоляція фасаду будівлі;
- Харківська обласна дитяча клінічна лікарня №1: капітальний ремонт комплексу будівель.
Як розповів в.о. генерального директора лікарні Володимир Ярош, до поліклініки обласної клінічної лікарні за консультаціями щороку звертаються 170 тисяч людей.
«Близько 470 консультацій на день у закладі проводять для мешканців області. У тому числі, ми надаємо допомогу переселенцям з Донбасу і Криму. Загалом за цей період близько 14 тисяч переселенців отримали допомогу в поліклініці і 8 тисяч пройшли лікування у стаціонарних відділеннях ОКЛ», — сказав він.
Загалом за Надзвичайною кредитною програмою в Харкові впроваджуються 13 проектів з ремонту 10 медичних установ. Внесок ЄІБ — майже 140,6 млн гривень. До кінця 2019 року планують завершити наступні сім проектів у п’яти медичних закладах. Це обласна дитяча інфекційна клінічна лікарня, обласна клінічна інфекційна лікарня, обласний клінічний протитуберкульозний диспансер №7, обласний центр профілактики і боротьби зі СНІДом і обласна клінічна лікарня.
Станом на лютий на Харківщині було зареєстровано 131 тисяча переселенців з Луганської та Донецької областей.
Надзвичайну кредитну програму для відновлення України на 2015−2021 роки розробив Європейський інвестиційний банк разом з Європейським Союзом та урядом України. НКПВУ забезпечує 200 млн євро кредитних коштів на відновлення шкіл, лікарень, гуртожитків, соціальних центрів, інфраструктури та покращення умов життя внутрішньо переміщених осіб.
Програма охоплює п’ять східних областей України: підконтрольні українському уряду території Донецької та Луганської областей, прилеглі Харківську, Дніпропетровську і Запорізьку області. Її виконує Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Контролювати виконання допомагає Програма розвитку ООН (ПРООН).
Станом на травень 2019 року в межах програми затверджено 281 субпроект вартістю 85 млн євро.
Читайте MediaPort у Telegram