З прифронтових і прикордонних громад Харківщини за три місяці вивезли 14 тис. людей
Жителів небезпечних територій закликають виїжджати: по допомогу можна звертатися до ОВА, поліції, Мінреінтеграції тощо.
Як триває евакуація, розповів голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов в ефірі національного телемарафону 13 серпня.
За його інформацією, від 10 травня, коли розпочався новий російський наступ, з небезпечних громад Вовчанського, Липецького і Золочівського напрямків вивезли близько 14 тис. людей. З них понад 1000 — діти з родинами.
Упродовж попередньої доби евакуювали 55 цивільних, серед яких дев’ятеро дітей.
Синєгубов зазначив, що більш як у 200 населених пунктах Богодухівського, Харківського, Куп’янського й Ізюмського районів планують збільшити комендантську годину — вона триватиме з 17:00 до 09:00.
«Такі заходи викликані безпековою ситуацією, а також активізацією протидії ворожим диверсійно-розвідувальним групам у прикордонних та наближених до лінії фронту громадах. Закликаємо жителів цих населених пунктів евакуюватися з небезпечних територій. Усім гарантуємо комплексну підтримку, забезпечення гуманітарною, юридичною й медичною допомогою на всіх етапах, за необхідності надаємо тимчасове житло», — сказав голова ОВА.
Як працює поліція
13 серпня проводили евакуацію з Курилівки на Куп’янщині. Село — під постійними російськими обстрілами, зазначають у поліції Харківщини.
Від початку серпня з Курилівської громади вивезли 325 людей, з них 14 дітей. За останню добу — ще шістьох: п’ятьох жінок і чоловіка.
«Також триває евакуація з населених пунктів Липецької, Вовчанської та Золочівської громад», — додають правоохоронці.
Охочі виїхати можуть звернутися до поліції за телефоном 102 чи до найближчого територіального підрозділу.
Також можна телефонувати:
- на гарячу лінію Харківської ОВА за телефоном 0 800 339 291;
- на гарячу лінію Мінреінтеграції 1548 або через месенджери WhatsApp, Telegram, Viber за номером (096) 078 84 33.
Евакуація безкоштовна.