З окупованих територій Харківщини евакуювали ще 860 людей

З тимчасово окупованих територій Харківської області за допомогою волонтерів 4 липня вивезли ще 860 людей. Серед них — понад 200 дітей, пенсіонери, люди із інвалідністю.

Про евакуацію повідомив увечері 4 липня голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов.

«Сьогодні з тимчасово окупованих територій області евакуйовали 860 людей. Дякую волонтерським організаціям, які супроводжували цей процес, обласним службам та всім, хто сприяв евакуації», — зазначив він.  

Фото: Facebook/ГУ ДСНС у Харківській області

У Головному управлінні ДСНС в Харківській області додають, що вивезли також мешканців Луганщини. З-поміж евакуйованих — 217 дітей. Також є літні люди, жінки, люди із інвалідністю.

«Під час проведення евакуації російські окупанти здійснили артилерійські обстріли. Постраждалих немає», — зазначають у ДСНС.

Усіх евакуйованих забезпечили їжею та одягом, їм допомагають медики та психологи.

Волонтерська група «Допомагаємо виїхати» щотижня отримує близько тисячі заявок на евакуацію з тимчасово окупованих громад Харківщини, передає «Суспільне».

 «Вивозимо щоразу близько 800 людей, бо це обмеження окупантів: вони перестають випускати людей. Завжди є ті, хто не встиг, завжди є люди, яких розвертають назад», — розповіла кураторка групи Діна.

Чи триватиме така евакуація, волонтери точно сказати наразі не можуть.

«Це не регламентовано ніяк, це неофіційно, стихійно. Ми лише допомагаємо людям координуватися, щоб евакуація проходила безпечніше для них», — пояснила кураторка.


Наприкінці червня Олег Синєгубов розповідав, що на на одному з напрямків у Харківській області вдалося вивезти з окупації майже 6 тисяч людей. «Ця евакуація в нас продовжується. Я спеціально не називаю напрямок з міркувань безпеки. А люди дійсно хочуть виїхати з тимчасово окупованих територій та повернутися до міст, підконтрольних Україні», — казав він.

За словами голови ОВА, евакуація відбувається щотижня. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.