Web Analytics
«Юрко з нами»: у Харкові вшанували пам’ять фоторепортера Юрія Ворошилова | MediaPort

У Харківському літмузеї відкрили виставку «Слобідська Україна» пам’яті харків’янина Юрія Ворошилова. Фоторепортер помер 16 червня у Берліні на 71 році життя. 

На вуличній виставці представлені фото і колажі Юрія Ворошилова, присвячені Слобідській Україні, які зберігає Харківський літературний музей. 

Фото Ксенії Чешко
Фото Ксенії Чешко

Ворошилов — один з перших репортерів, який сфотографував наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. В останні роки він боровся з онкологією. 

«Останнім часом він казав: «Я подумки літаю. Літаю над Харковом». Над домом, там, де батьки жили. На пасіці. Поховали Юру біля батьків. Зараз туди прилетіли бджоли, чотири сім’ї у вуликах. Я кажу, Юро, ти вже з батьками, ти там, де ти хотів, і на пасіці. Тому, я думаю, Юрко з нами», — сказала Алла Топчій, дружина Юрія Ворошилова. 

Після російського вторгнення у 2014 році Юрій Ворошилов фотографував війну на сході України.

Фото зі сторінки Facebook Юрія Ворошилова
Фото зі сторінки Facebook Юрія Ворошилова

Юрій Ворошилов був активним попри вік та проблеми зі здоров’ям. Під час Євромайдану брав участь в акціях, займався організацією музейних кімнат з фотографіями про війну на Донбасі, проводив зустрічі з молоддю. Автор численних виставок, присвячених захисникам.

«…Людина-стихія, людина-петарда, людина-вогонь. Насправді — дуже добра людина. Мрійник, візіонер і дивовижний авантюрист (у поетичному сенсі цього слова). Якщо він робив виставку, то в цій виставці мало бути все. Якщо він готував книжку — залучав усіх. Іноді здавалося, що його цікавив не так результат, як процес — вічне горіння, постійне сперечання, невпинне докопування до чогось головного», — написав письменник Сергій Жадан.  

Свій останній проєкт Ворошилов задумував як фотонарис про війну двох цивілізацій — росії та України. 

«Стиснути історію з великих томів у фотоплакати, щоб зміст був зрозумілий кожному, від молоді до літньої людини. Як постріл… Сподіваюсь, знайдуться молоді фахівці і зроблять цю справу, додаючи його світлини і матеріали. До останніх часів скрізь з собою носив фотокамеру, наказуючи нам, що потім нічого не можна сфотографувати. Іноді мені здається, що він навіть з іншого світу нам ще світлини надсилати буде», — після смерті чоловіка написала Алла Топчій. 

Дивіться відео з виставки у Літмузеї в Instagram або TikTok.