Web Analytics
ЮНІСЕФ допоможе громадам Харківщини підготуватися до опалювального сезону | MediaPort

У п’яти громадах Харківської області за підтримки Дитячого фонду ООН планують встановити модульні котельні.

Про це повідомили в Харківській обладміністрації.

«Для сталого проходження опалювального сезону впродовж поточного та наступного років модульні котельні планують встановити у Шевченківській, Ізюмській, Солоницівській, Чугуївській та Лозівській громадах», — перелічили в ОВА.

Раніше за допомоги ЮНІСЕФ у регіоні встановили:

  • 14 мобільних котелень потужністю від 100 до 2000 кВт у закладах охорони здоров’я;
  • шість потужністю від 190 до 2000 кВт — у закладах освіти та культури;
  • дві потужністю від 100 до 300 кВт — на інших об’єктах.

Котельні забезпечують теплом понад 200 тис. людей. 

«Проєкти реалізовані в Малій Данилівці, Черкаській Лозовій, Балаклії, Краснокутську, Сахновщині, Мерефі, Вільчі, Слобожанському, Барвінковому, Близнюках, Левківці, Ізюмі, Шевченковому, Пісочині, Змієві, Дергачах, Печенігах, Новоосиновому», — йдеться в повідомленні. 

У Харкові замінили теплову магістраль. Розробляється проєкт щодо встановлення модульних котелень у трьох обласних лікарнях — дитячій клінічній, дитячій інфекційній та перинатальному центрі.

Фото: Харківська ОВА
Фото: Харківська ОВА

Подробиці проєктів

Деталі підготовки до зими в окремих громадах навів голова ОВА Олег Синєгубов.

Чугуєву передали чотири когенераційні установки від Чехії. Очікується, що вони забезпечать сталу роботу місцевих котелень та обігрів 86 багатоквартирних будинків, дев’яти закладів освіти та 16 бюджетних організацій. Дві установки, передані раніше, допомогли обігріти шість навчальних закладів. 

У Солоницівській громаді планують встановити три блочно-модульні газові котельні, щоб забезпечувати теплом 61 багатоквартирний будинок. Їх потужність — 3, 5 і 18 МВт. Будівництво частково профінансують з резервного фонду державного бюджету. Також можуть залучити додаткові кошти — від ЮНІСЕФ та ООН.

У Слобожанському встановлюватимуть сонячні електростанції для муніципальних установ і реконструюватимуть полігон побутових відходів, де також буде когенераційна установка.

На підготовку інфраструктури області до зими скерують 500 млн грн з 2,5 млрд грн, отриманих від уряду.


На Харківщині російськими ударами зруйновані чи пошкоджені більш як 700 об’єктів енергетики та 8 тис. км ліній електропередачі.