Web Analytics

«єВідновлення» на Харківщині: в ОВА розповіли, кому відмовляють у компенсації

Двом заявникам на Харківщині відмовили в отриманні другої частини компенсації за пошкоджене житло через нецільове використання коштів. Ще майже дві тисячі людей не отримали компенсації за знищене майно, оскільки не довели права власності.

Про це 4 червня на пресконференції у Харкові розповів директор Департаменту містобудування та архітектури Харківської ОВА Антон Коротовських.

«Щодо нецільового використання коштів [за пошкоджене житло]: наприклад, прописано зробити вікна, покрівлю, а на ці кошти, замість покрівлі, зробили вхідні двері, яких не було в акті. Це стало дуже частим явищем, коли людина використовує кошти, які були спрямовані на компенсацію пошкодженого житла, тому такі заяви призупиняються», — сказав Коротовських.

Компенсації за знищене майно не змогли отримати 1940 заявників.

«Основна причина відмови від компенсації — це відсутність витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Найбільше житла зведено до 2013 року, документи мали старий зразок. А для того, щоб отримати компенсацію, необхідно підтвердити дані та внести до цього реєстру відповідні документи. Це займає певний час. Люди спочатку подають заявку, але без документів, вже в процесі приводять їх до ладу», — каже Антон Коротовських.

Ще однією підставою може бути відсутність заявника.

«Залишають ключі сусідам, знайомим. Головне правило: заявник власник повинен бути присутнім під час огляду комісією», — пояснює він.

Скільком людям вже надали компенсації

За статистикою департаменту, від початку дії програми «єВідновлення» на компенсацію ремонту пошкодженого житла на Харківщині подали 34409 заяв; 19148 заявників отримали гроші. Найбільше заяв — з Ізюмського, Харківського, Чугуївського районів та Харкова.

На компенсацію за знищене житло отримали 5864 заяв. 5625 заявників претендують на житловий сертифікат, 149 — компенсації на будматеріали для відбудови.

«З використанням житлових сертифікатів вже придбано 484 об'єкти нерухомості на території Харківської області — це 368 квартир та 116 приватних житлових будинків. Вартість придбаного житла складає 709 млн 689 тисяч гривень», — розповів Коротовських.  

Загалом житловими сертифікатами скористалися понад 760 отримувачів з Харківщини. Майно придбали у Харкові, Ізюмі, Чугуївській громаді, на території Київської, Львівської, Дніпропетровської, Полтавської, Закарпатської областей.

Читайте також: Як отримати компенсацію за знищене житло

Дивіться MediaPort у TikTok

Блок новин за темою

Новини за темою