Web Analytics

Єдиним джерелом небезпеки для ЗАЕС є росія — Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що спільна безпека світу повністю залежить від глобальної уваги до дій російських військ на захопленій ними Запорізькій атомній електростанції.

Про це Володимир Зеленський сказав у вечірньому відеозверненні 4 липня.

«Увесь світ має бути свідомий того, що спільна безпека повністю залежить від глобальної уваги до дій окупантів на станції. росія повинна чітко усвідомлювати: світ бачить, до яких сценаріїв готуються терористи, і світ готовий реагувати», — заявив він.

Президент нагадав, що вже 16 місяців військові рф повністю контролюють територію та споруди ЗАЕС. За його словами, у різних держав світу є власні розвідувальні та інші можливості, «щоб точно знати, що відбувається і хто в цьому винен».

«Зараз від нашої розвідки ми маємо інформацію про те, що на даху кількох енергоблоків Запорізької атомної станції російські військові розмістили предмети, схожі на вибухівку. Можливо, щоб імітувати удар по станції. Можливо, у них якийсь інший сценарій. Але в будь-якому разі світ бачить — і не може не бачити! — що єдиним джерелом небезпеки для Запорізької атомної станції є саме росія. І ніхто інший», — сказав Зеленський.

Він зазначив, що радіація є загрозою для всіх у світі, і атомна станція має бути повністю убезпечена від будь-яких радіаційних інцидентів.

«На жаль, не було вчасної та масштабної реакції на теракт проти Каховської гідроелектростанції. І це може надихати кремль на нове зло. Зупинити його — це обов’язок усіх у світі, і ніхто не може залишитись осторонь, бо радіація нікого не залишає осторонь», — резюмував глава держави.

 

Наприкінці червня у Головному управлінні розвідки Міноборони попереджали, що росія завершила підготовку до теракту на Запорізькій АЕС

«План повністю розроблений та затверджений. Для прискорення катастрофи вони можуть використати технічні засоби», ― повідомив начальник ГУР Кирило Буданов.

За його словами, російські військові замінували ставок-охолоджувач ЗАЕС та розмістили техніку з вибухівкою біля чотирьох із шести енергоблоків.

 «Ніколи ситуація не була такою серйозною, як зараз», ― додав Буданов.

У ГУР вважають, що російське військове керівництво може віддати наказ про теракт, якщо дістане поразки на лівому березі Дніпра ― щоб таким чином завадити просуванню Сил оборони. Або ж — здійснити атаку на ЗАЕС із витоком радіації як «превентивний захід», щоб зупинити контрнаступ і заморозити лінію фронту.

Фото: Facebook/Запорізька атомна електростанція


На випадок, якщо росія скоїть теракт на Запорізькій АЕС, в Україні розгорнули штаби, до яких увійшли рятувальники, поліцейські, енергетики та медики.