Web Analytics

Йдеться про знищення місцевого самоврядування — Кличко про можливе звільнення

Мер Києва та голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко називає незаконним намір влади звільнити його з посади голови КМДА.  

«Такими діями намагаються позбавити права людей обирати владу. Це не конституційно, не демократично та суперечить місцевому самоврядуванню. Йдеться не особисто про Кличка, йдеться про знищення місцевого самоврядування, і тільки у Києві це перша ластівка. Те, що відбувається, незаконно», — прокоментував Кличко на брифінгу. 

Він посилається на рішення Конституційного Суду України та Конституцію України. 

«У 2003 році Конституційний Суд чітко визначив, що головою КМДА може бути призначена тільки людина, яка обрана Київським міським головою киянами. Тобто людина, яку обрали мешканці столиці. Аналогічна норма є і в статті 141 Конституції України, що міський голова має очолювати виконавчий орган Київради, сьогодні це КМДА», — сказав Кличко. 

«Наступний крок — президент повинен підписати це подання. Якщо він підпише, воно буде вступати в силу, але одне можу сказати: я залишаюся Київським міським головою і буду робити все, щоб захистити право киян обирати людину. Я розумію, може, комусь Кличко подобається, комусь не подобається, це питання правил, принципів, самоврядування...», — додав він. 

Уряд України погодив звільнення Віталія Кличка і скерував подання до Офісу президента на сьогоднішньому засіданні. Чи звільняти Кличка, має вирішити глава держави Володимир Зеленський.