Як у Харкові відзначали День гідності та свободи: фото
У Харкові 21 листопада відзначили День гідності та свободи та 10-у річницю Революції гідності.
До річниці харків’яни поклали квіти до меморіальної дошки на честь Героя Небесної сотні Євгена Котляра.
Церемонія проходила в університеті радіоелектроніки. У ній взяли участь представники обласної та міської влади, керівники правоохоронних органів регіону, жителі Харкова.
«Саме цього дня десять років тому почалася наша боротьба за свободу та гідність. Харківʼянин Євген Котляр був одним з тих, хто віддав за них своє життя. Ми завжди пам’ятатимемо, з чого все почалося, який подвиг зробили герої Небесної Сотні, який важкий і кривавий шлях нам доводиться долати, в тому числі й зараз, коли ми відстоюємо свою незалежність у війні з росією», — йдеться у заяві міського голови Ігоря Терехова.
Голова ОВА Олег Синєгубов зазначив, що українці щодня продовжують боротьбу за свободу, честь і гідність.
«Пам’ятаємо про кожного, хто поклав своє життя заради майбутнього нашої країни! Одними з перших були наші, харківські герої — Владислав Зубенко, Євгеній Котляр, Юрій Паращук, які полягли на Майдані у 2014 році. Ще четверо наших земляків загинули внаслідок теракту в Харкові, біля Палацу спорту, у 2015 році — Ігор Толмачов, Вадим Рибальченко, Данило Дідик та Микола Мельничук», — нагадав він.
Свято в укритті
Активісти харківського Євромайдану також зібралися окремо.
«10-річчя Революції гідності в Харкові ми відзначили сьогодні в укритті. Таємно передавали один одному інформацію про місце та час зустрічі», — написала у Facebook депутатка Харківської облради Галина Куц.
За її словами, зустріч була «затишною, теплою і радісною».
«Так було приємно бачити СВОЇХ. Згадували два Майдани, які почалися в один день — 21 листопада: «Помаранчева революція» у 2004 році та «Революція гідності» у 2013 році», — додала Куц.
Фото зустрічі також поширив співкоординатор харківського Євромайдану Володимир Чистилін.
«Харківський Євромайдан відзначив перший ювілей Революції Гідності. Встояли тоді — переможемо зараз. Дякую всім!» — прокоментував він.
У 2014 у Харкові розганяли учасників Євромайдану — групи чоловіків спортивної статури, «Беркут», міліція. Міська влада на чолі з Геннадієм Кернесом дії євромайданівців не підтримувала. Ігор Терехов тоді був заступником мера.
Пам’ять харків’ян Євгена Котляра і Владислава Зубенка та Юрія Паращука, який народився в Черкаській області, але жив у Харкові, увічнили назвами вулиць. На честь Котляра перейменували вулицю Конарєва, на честь Зубенка — вулицю Тимурівців, на честь Паращука — вулицю Минайленка.Також встановили меморіальні дошки: в Харківському національному університеті радіоелектроніки, де навчався Котляр, та університеті залізничного транспорту, де навчався Зубенко. Дошку на честь Паращука встановили в його рідному місті Тальне на Черкащині.
На майдані Героїв Небесної сотні в Харкові планували встановити пам’ятник на честь загиблих. Але проєкт досі не втілили — не знайшли коштів.