Web Analytics

Як цьогоріч працюватимуть «Пункти незламності»: інформація ДСНС і Харківської ОВА

На випадок тривалих відключень світла в Україні вже підготували до роботи понад 10,8 тис. «Пунктів незламності».

Про це розповіла в ефірі національного телемарафону речниця ДСНС Світлана Водолага.

За її словами, по всій Україні підготовили понад 10,8 тис. «Пунктів незламності» від ДСНС, інших відомств та місцевих адміністрацій. Загалом хочуть розгорнути більш як 13 тис.

Саме від ДСНС вже є близько 1 тис., за потреби буде ще 250.

«Пункти незламності» від Служби порятунку укомплектовані всім необхідним. Там можна буде зігрітися, перекусити, попити чаю або кави, підзарядити мобільні телефони чи ноутбуки, отримати якусь медичну допомогу. Звісно, якщо ситуація критична, рятувальники викличуть лікарів», — каже Водолага.

Також облаштували дитячі куточки — з буклетами, розмальовками з правилами безпеки. У пунктах на базі пожежних частин будуть і місця для батьків з немовлятами.

Цьогоріч у «Пунктах незламності» планують додати подовжувачів, щоб можна було одночасно заряджати більше пристроїв. Водночас побільшає пояснювальних матеріалів — листівок тощо — про те, як користуватися електроприладами, газовими пальниками тощо.

«Зважаючи на трагічні випадки минулої зими, будемо посилювати саме інформаційно-роз'яснювальну роботу, щоб не наробити біди собі та своїм сусідам», — зазначила речниця.

Світлана Водолага додала, що «Пункти незламності» не є захисними спорудами. Тож у разі повітряної тривоги вони не працюватимуть — тільки після повідомлення про відбій.

 

На Харківщині збільшили до 936 кількість «Пунктів незламності», готових до розгортання в разі тривалих відключень світла, повідомили в Харківській обладміністрації. Усі мають електрогенератори та автономне опалення.

Оптоволоконний інтернет нині облаштовують у 10 пунктах. За словами директора Департаменту цивільного захисту ОВА Івана Сокола, після цього без інтернету залишаться 54 — ті, які неможливо підключити через безпекову ситуацію. Чи можна встановити там системи Starlink, ще вирішують.

За даними ОВА, з минулої осені «Пункти незламності» на Харківщині відвідали понад 178 тис. людей, зокрема з 1 по 30 жовтня цього року — понад 3,9 тис.

Фото: Офіс президента


«Пункти незламності» в Харкові за добу зможуть прийняти, за різного навантаження, приблизно від 107 тис. до 320 тис. людей.