Web Analytics
Як триває мобілізація на Харківщині: інформація начальника військкомату | MediaPort

Мобілізація військовозобов’язаних на Харківщині, як і в інших регіонах України, триває. Нині військкомати повертаються до роботи й на звільнених від окупантів територіях.

Зараз мобілізованих доправляють за заявками військових частин і навчальних центрів, щоб поповнювати втрати, розповів на брифінгу 4 листопада начальник Харківського обласного терцентру комплектування та соціальної підтримки Володимир Арап.

«На жаль, кожного дня є бойові втрати, є поранені хлопці. І замість них активно поставляємо військовозобов’язаних, щоб вони продовжували виконувати завдання цих військових частин, вести оборону та контрнаступ за планами, які визначає Генеральний штаб», — сказав він.

Доправляють як безпосередньо до військових частин, так і через навчальні центри. Такі центри, пояснює Арап, є на території всій України, для кожного напрямку військової діяльності — свої: для зв’язківців, штурмових військ, загальновійськових спеціальностей тощо. Туди скеровують тих, хто не проходив строкову службу.

За словами начальника центру, наразі все йде «планово і з порозумінням».



Володимир Арап також зазначив, що проблем з мобілізацією на Харківщині не виникало — за винятком того, що частина регіону опинилася в окупації. Працівники військкоматів виїхали звідти на підконтрольну територію і працювали там, а тепер, після деокупації, повертаються.

Військком запевнив, що примусово мобілізувати тих, хто був в окупації, не будуть.

«Ніхто примусово не призиває цих військовозобов’язаних, які й так багато чого пережили, ми з порозумінням до цього відносимося. Ми теж люди та розуміємо, що зараз прийти до них і сказати: «Ви підлягаєте мобілізації» — не зовсім вірно», — каже він.

Водночас деякі люди, які пережили окупацію, самі приходять до військкоматів.

«Дійсно, зараз приходять і просяться призватися до Збройних сил — щоб помститися ворогам за те, що вони накоїли на їхній рідній землі. Така категорія людей є, ми дуже лояльно до неї ставимося», — зауважив Арап.

Ті ж, хто виїжджав з окупованих територій Харківщини, а після звільнення повернувся додому, підпадають під мобілізацію на загальних підставах.


Верховна Рада у серпні підтримала подовження воєнного стану в Україні до 21 листопада та одночасно подовжила загальну мобілізацію.

Фото на головній: Офіс президента України