Як розпочнеться навчальний рік на Харківщині: інформація ОВА
Цьогоріч школярі та студенти Харківської області навчатимуться переважно онлайн. Частина закладів готується до змішаного формату, тривають ремонти та облаштування укриттів.
У регіоні працюватимуть 1603 заклади освіти, повідомив на брифінгу 30 серпня голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов.
«Здобуватимуть освіту понад 345 тис. осіб. Зокрема, в середній школі очікується 224 543 учні, з них майже 14 тис. першокласників. Також близько 11,5 тис. здобуватимуть профтехосвіту», – навів цифри голова ОВА.
В регіоні навчатимуться 122 тис. студентів, з них на перший курс вишів вступили майже 19 тис. За результатами вступної кампанії Харківщина — на третьому місці в Україні.
За даними ОВА, через війну пошкоджені 656 закладів освіти, зруйновані повністю — 72, або 43,4%.
«Дійсно, масштаби руйнувань і пошкоджень є значними. Звісно, в таких умовах ми мали оптимізувати освітню мережу. Основна причина — це саме фізичне знищення закладу та недостатня кількість учнів. Проте насправді частина таких закладів невелика», — зазначив Синєгубов.
До повномасштабного вторгнення в регіоні було 730 дитсадків, залишилося 703. Шкіл було 715, нині — теж 703. Більшість продовжують працювати.
Частина закладів хоче працювати у змішаному форматі
За даними Олега Синєгубова, 19 шкіл Харкова вже заявили, що готові розпочати заняття з 1 вересня у змішаній формі — це 3% від кількості навчальних закладів в регіоні.
«Остаточно рішення буде ухвалене лише за умови повної реалізації проєктів з облаштування укриттів, зокрема на станціях харківського метрополітену. Решта закладів середньої освіти проводитимуть навчальний процес в онлайн-режимі», — сказав Синєгубов.
Також готуються до змішаного формату п’ять вишів і 12 закладів професійної освіти.
У навчальних закладах вже облаштували 407 найпростіших укриттів:
- 207 — у школах;
- 131 — в дитсадках;
- 39 — у закладах фахової передвищої освіти;
- 30 — у закладах професійно-технічної освіти.
Але всі вони, за даними ОВА, не дозволяють проводити заняття офлайн або у змішаній формі.
Як додав виконувач обов’язків начальника Головного управління ДСНС у Харківській області Сергій Чабань, рятувальники та поліцейські перевірили п’ять станцій харківського метро, де планують проводити заняття для школярів.
«На час навчання дітей у приміщеннях метрополітену буде посилено патрулі Національної поліції. Наші фахівці будуть чергувати щоденно, забезпечуючи протипожежну безпеку», — зазначив Чабань.
Як готують метро, днями показував Харківський міський голова Ігор Терехов.
Як керівник я не дуже люблю показувати роботу до її остаточного завершення. Тому був проти того, щоб демонструвати на загал процес нашої підготовки до комбінованого навчання школярів у метрополітені, який ще триває. Але як тато вважаю, що батьки повинні мати чітке уявлення про вигляд місця, де отримуватимуть знання їхні діти, аби ухвалити зважене рішення щодо майбутнього освітнього формату. Робота у підземці кипить 24/7 і знаходиться під моїм особистим контролем. Адже це перший і абсолютно унікальний досвід для всіх нас. Працюємо над безпекою, вентиляцією з рекуперацією повітря, опаленням, звукоізоляцією, ремонтом у класних кімнатах та вбиральнях. Ми встигнемо все зробити до початку семестру. Якісно та вчасно. І харківські діти навчатимуться у комфортних, а головне – безпечних умовах.
Опубликовано Игорь Терехов Понедельник, 28 августа 2023 г.
Харківщина отримала кошти на облаштування укриттів
В освітніх закладах Харківщини також планують будувати нові захисні споруди та ремонтувати наявні.
«Харківська область отримала державну субвенцію для облаштування укриттів у регіональних закладах освіти — 224,6 млн грн. Майже 40,2 млн грн буде залучено як співфінансування від органів місцевого самоврядування», — розповів Синєгубов.
За ці кошти планується:
- збудувати нові укриття у двох закладах Харківського і Красноградського районів, де планують перейти на офлайн-навчання;
- капітально відремонтувати 12 наявних укриттів;
- розробити вісім проєктів ремонту укриттів у Чугуївському, Ізюмському, Красноградському, Харківському в Богодухівському районах.
На Харківщині відкриють цифрові освітні центри
У районах Харківської області за підтримки ЮНІСЕФ планують створити цифрові освітні центри. Мета — надолужити прогалини в освіті школярів. Пріоритетні предмети — математика, українська та англійська мови.
«За два роки пандемії COVID-19 та півтора роки війни не всі діти мали змогу здобувати повноцінну освіту. Програма надолуження освітніх втрат передбачає проведення додаткових занять», — прокоментував Синєгубов.
Спочатку планують відкрити 10 таких освітніх центрів. Далі — за потреби.
Для офлайн-навчання в Харкові підготували вже 60 класів на станціях метрополітену.