Web Analytics

Як проходитиме НМТ-2024 на Харківщині: інформація ОВА

Національний мультипредметний тест у Харківській області планують проводити в 10 населених пунктах.

Про це розповіла на брифінгу директорка Департаменту науки і освіти Харківської ОВА Ольга Безпалова.

За її даними, національний мультипредметний тест, що тимчасово замінив ЗНО, в регіоні складатимуть майже 17 тис. вступників.

«Це випускники закладів загальної середньої освіти попередніх років, а також абітурієнти, які завершують загальну середню освіту в школах, профтехах або закладах фахової передвищої освіти», — перелічила Безпалова.

Для учасників тестування облаштують близько 50 тимчасових екзаменаційних центрів у 10 населених пунктах. 

Запис на основну сесію стартує 14 березня і триватиме до 11 квітня — за цей час вступники мають зареєструватися в онлайн-кабінетах і подати документи. Тим, хто не встигне, дадуть додатковий час: з 10 по 15 травня.

Як додав директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко, буде чотири блоки завдань. Три — обов’язкові, четвертий — на вибір (його треба буде вказати під час реєстрації).

  • Обов’язкові предмети — українська мова, математика, історія України.
  • На вибір — українська література, іноземна мова ( англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія.

«НМТ для учасника проходитиме в один день. Тестування — 240 хвилин. Два предмети,  українська мова та математика — до перерви. Ще два, історія України та предмет за вибором — після неї», — зазначив Сидоренко.

На кожен з предметів орієнтовно буде по 60 хвилин, можна буде самостійно розподіляти час в межах першого та другого блоку. Перерва між ними — 20 хвилин.

Результати основної сесії розмістять на персональних сторінках вступників до 2 липня, додаткової — до 26 липня.

Фото: kolrda.gov.ua

Детальна інформація буде на сайтах Українського центру оцінювання якості освіти та  Харківського РЦОЯС.


Цьогоріч в Україні вже втретє проводитимуть національний мультипредметний тест замість ЗНО — через повномасштабне вторгнення росії. 

Блок новин за темою