Web Analytics

Як отримувати соцвиплати під час війни: Харківська ОВА надала інструкцію

Люди, яким через війну довелося переїхати, мають отримувати пенсії, субсидії та інші соцвиплати й за новою адресою. Для цього слід передусім звернутися до Пенсійного фонду та надати усі необхідні дані.

Що робити для отримання пенсії, субсидії чи соціальної допомоги після зміни місця проживання під час воєнного стану, розповіли у Харківській обладміністрації.

Перший крок — треба зателефонувати до контакт-центру «Укрпошти» за номером 0 800 300 545 та обрати розділ «Пенсії, соціальні виплати та субсидії». Або — зателефонувати до сервісного центру Пенсійного фонду у своєму регіоні (список номерів — за посиланням).

У розмові з оператором слід повідомити про необхідність отримати пенсію або грошову допомогу за новою адресою та надати таку інформацію:

  • прізвище, ім’я та по батькові одержувача;
  • адресу отримання виплат до березня 2022 року;
  • паспортні дані — серію та номер паспорта;
  • номер телефону одержувача виплат;
  • спосіб отримання виплати — на поштове відділення або за домашньою адресою;
  • нову адресу доставки: індекс відділення «Укрпошти» або адресу тимчасового проживання;
  • якщо виплати надходять поштовим переказом, треба назвати оператору додатково код переказу, що надійде в SMS.

Фото: Харківська ОВА

«Водночас в окремих містах і районах України через активні бойові дії виплата допомоги, пільг і субсидій здійснюється з певними особливостями», — зауважують в ОВА.

Серед іншого, допомогу надають із центрального рівня — Міністерство соціальної політики перераховує кошти «Ощадбанку», який забезпечує перерахування виплат:

  • тим, хто одержував виплати через банки — на банківські рахунки. Якщо людина отримує субсидію, пільги або грошову допомогу на картку, їй не треба нікуди звертатися: кошти надійдуть на ту саму картку;
  • тим, хто одержував виплати через «Укрпошту», надійде грошовий переказ, який можна отримати у найближчому відділенні «Ощадбанку». Потрібно мати паспорт і податковий номер.

Додатково з питань соціальних виплат і пенсій також можна звернутися на урядову гарячу лінію за номером 1545. Телефонувати можна цілодобово, дзвінки безкоштовні.


У Харківській області працюватимуть виїзні мобільні групи для реєстрації на грошову допомогу від Управління верховного комісара ООН у справах біженців. Йдеться про 2220 грн на одну людину щомісяця упродовж трьох місяців.