Web Analytics
Як обрізати дерева: біолог Юрій Бенгус провів майстер-клас для «Харківзеленбуд» | MediaPort

Старший викладач кафедри ботаніки університету ім. Сковороди Юрій Бенгус показав комунальникам, як правильно обрізати дерева.

Комунальне підприємство «Харківзеленбуд» запросило науковця на виїзне заняття-практикум. Юрій Бенгус провів його у сквері на майдані Свободи.

«Під час зустрічі комунальників з біологом на реальних прикладах були розглянуті теми щодо боротьби зі шкідниками та паразитами дерев, принципи догляду за хворими зеленими насадженнями у місті, розширення біорізноманіття Харкова та багато інших. Після лекції науковець із залученням спецтехніки підприємства провів для озеленювачів майстер-клас з формування крони дерев у місті», — повідомляє «Харківзеленбуд».

Це була друга зустріч з комунальниками, розповів Юрій Бенгус. Її присвятили обрізанню дерев.

«Питання непросте, адже палкі дискусії на цю тему не згасають. З одного боку шкода дерев, які гинуть через помилки вирощування і догляду. З іншого боку, неприпустимо коли важкі гілки, або цілі дерева падають і травмують людей», — коментує біолог.

  • Усі фото: Харківзеленбуд

Під час майстер-класу говорили про цінність дерев, паразитів та сучасні стандарти кронування.

«Гілки, які загрожують людям, потрібно зрізати. Але кожен зріз товстої гілки з ядровою деревиною — це визнання наших помилок догляду. Всі такі недоліки потрібно було ліквідовувати поки дерева були молоді. Це пасинки, подвійні стовбури, гілки що перехрещуються і т.п. Гарний догляд — це догляд, коли не потрібно різати товсті гілки», — зазначає Бенгус.

Він застерігає від ранньої обрізки клену, берези, горіха та вказує на ризики під час висадження у місті липи та клену.

«Клени і берези взагалі дуже погано переносять обрізку товстих гілок (потрібно їх формувати тоді, коли їхні гілки молоді). Липи і клени — чудові рослини, але їхні саджанці в спекотному Харкові погано виживають. Тому варто саджати інші види дерев. Наприклад, дуб звичайний (звісно, не під дротами і не на міських комунікаціях). В центрі міста можна саджати навіть чужорідну робінію (білу акацію), але не варто це робити поблизу природних луків, степів чи лісів», — пише Бенгус.

У «Харківзеленбуді» зазначають, що домовилися із біологом «проводити подібні заходи на регулярній основі». Незабаром планують наступну зустріч.

Читайте також: «Комунальник повинен мати зиск з дерев», — біолог Юрій Бенгус