Web Analytics

Як мобільні бригади відновлюють після обстрілів будинки на Харківщині за проєктом ООН: фото

Агентство у справах біженців ООН та неурядова організація «Янголи спасіння» розгорнули пілотний проєкт з ремонту будинків, пошкоджених внаслідок бойових дій. Роботи тривають на Харківщині, у планах — ще п’ять регіонів.

Цьогоріч за проєктом «Майстерня на колесах» на Харківщині планують допомогти з ремонтом 1500 родинам, повідомили в УВКБ ООН.

Із січня в регіоні працюють п’ять мобільних бригад досвідчених будівельників. Допомагають насамперед сім’ям, які отримали матеріали для ремонту житла після обстрілів, але не мають необхідних інструментів або навичок. Йдеться не лише про ремонтні роботи, а й про консультації, технічну експертизу, оренду інструментів тощо. 

Серед іншого, майстри замінюють побиті вікна на нові енергозберігальні. Згодом, коли дозволить погода, допомагатимуть вкладати нові дахи та лагодити фасади. 

Фото: Angels of Salvation/Oleksii HutnykФото: Angels of Salvation/Oleksii HutnykФото: Angels of Salvation/Oleksii HutnykФото: Angels of Salvation/Oleksii Hutnyk

Фото: Angels of Salvation/Oleksii Hutnyk

«У пріоритеті — люди похилого віку, з інвалідністю, великі сім’ї та інші, хто найбільше потребує допомоги. Плануємо розширити цю ініціативу в декількох регіонах, зокрема в Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській областях. Одночасно — збільшуючи кількість мобільних бригад, щоб задовольнити попит, який дедалі зростає», — прокоментував проєктний менеджер «Янголів спасіння» Володимир Виноградов.

За останні два роки УВКБ ООН з партнерами надали допомогу українцям, які постраждали від війни, на 6,9 млн грн. Серед програм підтримки — екстрений ремонт житла після обстрілів. По всій Україні вже привели до ладу близько 28 тис. будинків, набори для ремонту отримали понад 287 тис. людей. 

Блок новин за темою