Як отримати довідку ВПО: пояснення Харківської міськради
Харківщина увійшла до списку регіонів, мешканці яких можуть отримати довідки внутрішньо переміщених осіб. У Кабміні також обіцяють переселенцям грошові виплати та допомогу в пошуку роботи.
Як розповіли у пресслужбі Харківської міськради, мешканці Харківщини в умовах воєнного стану можуть отримати довідку в населеному пункті, куди вони переїхали. Для цього слід звернутися до місцевої ради (сільської, селищної або міської) або до центру надання адміністративних послуг.
Там треба пред’явити документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Або ж — документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, або свідоцтво про народження дитини.
Довідка ВПО знадобиться для влаштування дітей до навчальних закладів, укладання декларації з лікарем тощо.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд запускає комплексну програму підтримки переселенців. Вона має три головні напрямки: гроші, робота, житло.
«Держава виплатить кожному переселенцю в Україні мінімальну грошову щомісячну допомогу в сумі 2 тис. грн. Просто, через «Дію», на картку в банку. Без зайвих паперів. Без бюрократії. Всім, хто переїхав з районів активних бойових дій», — зазначив Шмигаль.
Також обіцяють виплатити по 3 тис. грн на кожну дитину, яка змушена була переїхати через війну.
Уряд також запускає програму працевлаштування переселенців. Держава виплачуватиме роботодавцям, які беруть працівників з постраждалих регіонів, по 6,5 тис. грн за кожного.
Шмигаль також нагадав, що громадам, які надають безкоштовний прихисток переселенцям у школах, садочках, будинках культури та комунальних установах, компенсуватимуть комунальні витрати.
«Тепер ми доповнюємо програму, щоб компенсацію за комунальні платежі також отримували сім’ї, які приймають переселенців у себе вдома. Всі ті, хто відгукнувся на біду, надав дах переселенцям, надав безкоштовний прихисток, отримуватимуть 450 грн в місяць за кожного, кому допомогли, на компенсацію комунальних послуг», — заявив очільник уряду.
Уряд вже затвердив усі три напрямки програми. Втілюють їх з 21 березня — з реєстрації переселенців територіальними громадами та ЦНАПами. З 30 березня запрацює реєстрація через «Дію».