Web Analytics

«To Watch the War»: відеороботи харківських митців покажуть на форумі в Нідерландах

9 вересня в художньому центрі BAK в Утрехті (Нідерланди) відкриється форум «Спостерігати війну: рухоме зображення посеред вторгнення в Україну (2014–2023)», на якому представлять відеороботи українських митців, серед яких харків'яни Микола Рідний та творчий дует Андрія Рачинського і Даніїла Ревковського.

Представлені на форумі роботи є відповіддю на російську агресію проти України від анексії Криму і донині, зазначають організатори. На заході покажуть 19 експериментальних фільмів та відео:

«Експериментально документуючи війну з точки зору життя в ній, вони водночас протистоять їй, висуваючи на перший погляд не руйнування, а стійкість і силу людей та інших суб’єктів, що виникають перед обличчям цього невиправданого, затяжного критичного становища».

Микола Рідний — художник та кінорежисер з Харкова, співзасновник художньої групи «SOSka», куратор мультимедійної платформи «Озброєні та небезпечні», що об’єднує українських відеохудожників і режисерів експериментальних фільмів.

Фото: Oleksandra Soloviova

Рідний використовує у своїх роботах інсталяцію, скульптуру, фотографію, відео. Під час російського повномасштабного вторгнення працював над фільмом «Район / The District» про Північну Салтівку, де Рідний жив у шкільні роки та в період навчання в художній академії. Фільм вийде восени 2023

«Це не буде документальний фільм про війну, а занурення в мої особисті спогади», — пише Микола Рідний. 

“Район / The District” – новий фільм, присвячений Північній Салтівці. Це район, де я прожив шкільні роки та період...

Опубліковано Mykola Ridnyi Вівторок, 1 серпня 2023 р.

Фото: Pinchuk Art Centre

Андрій Рачинський та Даніїл Ревковський — харківські митці, які працюють у змішаній техніці, використовуючи в роботах відео, фотографію та інсталяцію, номінанти премії PinchukArtCentre 2018 та 2020 років. 

Форум в Утрехті триватиме до 29 жовтня.