Вивезення зерна до рф: депутату з Куп’янщини загрожує до 12 років за ґратами — прокуратура
Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо жителя Куп’янського району Харківщини, підозрюваного у колабораціонізмі. За даними правоохоронців, він допомагав окупантам вивозити до росії українське зерно.
Підозрюваний — депутат Курилівської сільської ради Куп’янського району, повідомили у Харківській обласній прокуратурі.
«Депутат, будучи фактичним власником сільськогосподарських підприємств, під час окупації села Кругляківка допомогав ворожим військам. Так, він запропонував окупантам свою допомогу в незаконному вивезенні українського зерна. Одна частина врожаю передавалась російським військовим, інша — до рф з отриманням частини прибутку військовими ворожої армії», — розповідають у прокуратурі.
Усе зерно привозили на склади одного з підприємств депутата, а потім — відправляли на автівках з російськими номерами у супроводі солдатів рф.
Згодом депутат перереєстрував своє підприємство за російським законодавством для сплати податків до бюджету росії.
За даними слідства, він добровільно передавав окупантам пальне, м’ясо худоби та автомобілі підприємств. Також — дозволяв зберігати та ремонтувати військову техніку у приміщеннях агрофірм.
Обвинувальний акт склали за двома статтями Кримінального кодексу:
- ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
- ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору).
За цими статтями депутатові загрожує до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади до 15 років і з конфіскацією майна.
Наразі він під вартою. Справу розглядатиме Київський районний суд Харкова.
Депутату сільради на Харківщині загрожує до 12 років за ґратами: організував вивезення українського зерна до…
Опубликовано Харківська обласна прокуратура Понедельник, 24 апреля 2023 г.
Про затримання депутата СБУ повідомляла на початку листопада. Правоохоронці казали, що після деокупації Куп’янського району він залишився у селищі.
У колабораціонізмі також підозрюють депутатку Великобурлуцької селищної ради Куп’янського району від забороненої нині партії «Опозиційна платформа — За життя». За даними слідства, під час окупації вона активно підтримувала загарбників, влаштувалася до створеної ними незаконної місцевої «адміністрації».
Фото на головній: СБУ