Web Analytics

Виправданого працівника окупаційної «народної міліції» із Шевченкового знову заарештували

Суд знову відправив під варту В’ячеслава Артюхова із селища Шевченкове на Харківщині, виправданого у справі про пособництво державі-агресору. Чоловіка звинувачували у роботі в окупаційній «народній міліції».

Про це повідомляє громадська організація «Харківський антикорупційний центр».

За її інформацією, Полтавський апеляційний суд відправив В’ячеслава Артюхова під варту до 13 січня 2024 року без визначення застави. Ухвала є остаточною й не може бути оскаржена.

«ХАЦ» нагадує, що В’ячеслав Артюхов — уродженець селища Шевченкове Куп’янського району, якого обвинувачували у пособництві державі-агресору та керівництві «народною міліцією» під час окупації. 1 вересня Диканівський райсуд Полтавської області визнав його невинуватим, виправдав і звільнив з-під варти.

Прокурор Куп’янської окружної прокуратури подав апеляційну скаргу.

Під час апеляційного розгляду прокуратура просила взяти Артюхова під варту — посилалася на заяви чотирьох громадян про погрози з його боку.

«Допитані безпосередньо в судовому засіданні апеляційного суду свідки під присягою повідомили, що Артюхов після звільнення у вересні — жовтні 2023 року повернувся до Шевченкового та неодноразово погрожував їм безпосередньо чи через близьких родичів фізичною розправою за те, що вони в суді першої інстанції давали стосовно нього показання про вчинення ним злочинів під час окупації селища російськими військами. Погрози сприймали реально, зазначили свідки, оскільки Артюхов відомий тим, що і раніше застосовувала фізичне насильство над людьми», — йдеться в повідомлені «Антикорупційного центру».

Суд вирішив, що доводи захисту про те, що Артюхов виправданий судом і до нього не може бути застосовано запобіжний захід, є неспроможними — оскільки вирок не набрав законної сили, а тому Артюхов має статус обвинуваченого.

Відтак колегія суддів дійшла висновку, що він своїми діями «незаконно впливає на свідків».

Фото: Telegram/«ЄС Харків»

В’ячеслава Артюхова, зазначає «ХАЦ», спочатку підозрювали в колабораціонізмі (за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України), але потім справу перекваліфікували на ст. 111-2 (пособництво державі-агресору). Спочатку повідомлялося, що чоловік «добровільно погодився на призначення на посаду «керівника народної міліції смт Шевченкове Харківської області».

Після перекваліфікації про «керівника» вже не йшлося: Артюхова обвинувачували в тому, що він «добровільно надавав росіянам адреси проживання учасників АТО та людей, які негативно налаштовані до окупаційних військ, працівників поліції, а також допомагав облаштовувати блокпости».

«Харківський антикорупційний центр» також додає, що ім'я обвинуваченого співпадає з іменем місцевого міліціонера, якого звільнили. 

Артюхова затримали в Шевченковому 14 вересня 2022 року. Свою провину він заперечував. Також — казав, що не довіряє показам свідків, адже мав з ними конфлікти, і заявляв про начебто незаконні дії з боку правоохоронців.


Правоохоронці заочно оголосили підозру в пособництві державі-агресору жителю Куп’янського району Харківщини. За даними слідства, під час окупації він допомагав перевозити російську військову техніку, солдатів та боєприпаси.

Блок новин за темою

Новини за темою