Web Analytics

В'їзд в РФ за новими правилами: скільком відмовили у перетині на «Гоптівці»

З 1 березня українці мають пред’явити закордонний паспорт при в’їзді в Російську Федерацію. За першу добу у міжнародному пункті пропуску «Гоптівка» дев’ятьом громадянам відмовили у перетині кордону через відсутність паспорту для виїзду за кордон.

Про це «МедіаПорту» повідомив речник Східного регіонального управління Держприкордонслужби Юрій Трубачов.

Проїхали до РФ за добу трохи більше 2000 людей. Конфліктів у зв'язку із нововведеннями, за його словами, не було. 

Проїзд за закордонними паспортами з 1 березня 2020 року запроваджений урядовою постановою від 18 грудня 2019 року №1056, нагадали у Державній прикордонній службі України. Виїхати з України в РФ на підставі паспорта громадянина України, свідоцтва про народження відучора не можна. 

«Такі нововведення позитивно вплинуть на якість та швидкість прикордонного контролю. Вони дадуть змогу запобігти використанню підробок внутрішніх паспортів та свідоцтв про народження з огляду на низький ступінь захисту цих документів. Зменшиться ймовірність незаконних вивезень неповнолітніх українців за кордон, адже відсутність фото на свідоцтвах про народження не дає можливість встановити приналежність документа конкретній дитині», — пояснюють у ДПСУ.

Фото Павла Пахоменка/Архів

Громадяни, які раніше поїхали в РФ за внутрішнім паспортом чи свідоцтвом про народження, зможуть повернутися в Україну за цими ж документами.

В'їхати з Росії в Україну українці, як і раніше, можуть за внутрішнім паспортом. 

Автор: Надія Зайченко

Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED