Web Analytics

В’їзд Трінклера в Харкові пропонують перейменувати на Глісаду Джуса

На сайті Харківської міської ради опублікували петицію з пропозицією назвати одну з вулиць на честь загиблого льотчика Андрія Пільщикова з позивним «Джус».

Збір підписів під петицією стартував 25 лютого. За добу набралося вже понад 530 з 5000 необхідних для розгляду. 

Авторкою звернення вказана Софія Васецька. Вона пропонує увічнити пам’ять про військового льотчика, харків'янина Андрія Пільщикова, перейменувавши в’їзд Трінклера на Глісаду Джуса.

Глісада — траєкторія літального апарата, за якою він знижується перед посадкою.

У петиції вказано, що льотчик народився в Харкові 3 лютого 1993 року. Навчався в гімназії № 116, ще у школі захоплювався авіацією. Після випуску з Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба служив льотчиком-винищувачем у 40 бригади тактичної авіації. Мав понад 400 годин нальоту.

«У 2018 році брав участь у міжнародних навчаннях «Чисте небо-2018», де був залучений не тільки до польотів, але і до роботи на рівні міжнародного керівництва. У 2019 році був учасником навчань на авіабазі Фресно, Каліфорнія. Саме там американські побратими присвоїли йому позивний «Джус», бо він не вживав алкогольні напої, тільки сік (Juice)», — пише авторка.

Від початку повномасштабного російського вторгнення «Джус» здійснив понад 100 бойових вильотів. У травні 2022 року отримав орден «За мужність» III ступеня. Згодом відвідав Вашингтон у складі офіційної делегації — брав участь у перемовинах щодо надання Україні винищувачів F-16.

Фото: Melanie Podolyak/Facebook

Андрій Пільщиков загинув 25 серпня 2023 року на Житомирщині, коли під час навчань зіткнулися літаки L-39. Петиція до президента з проханням надати йому звання Героя України менш ніж за місяць набрала 25 тисяч підписів, необхідних для розгляду.

Читайте також: «Я наче одягла форму Андрія, щоб служити далі», — мати «Джуса» Лілія Авер'янова

Блок новин за темою

Новини за темою