Web Analytics

Завантаження...

ВРУ затвердила подовження воєнного стану

Верховна Рада затвердила укази президента Володимира Зеленського про продовження термінів воєнного стану та загальної мобілізації. Вони триватимуть щонайменше до 23 серпня.

Президент Володимир Зеленський 17 травня підписав два укази: №341/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» та №342/2022 «Про продовження строку проведення загальної мобілізації». В обох йдеться про продовження термінів ще на 90 діб від 25 травня – до 23 серпня.

«У звʼязку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України», — зазначається в указі щодо воєнного стану.

В указі щодо подовження мобилізаії вказано: «З метою забезпечення оборони держави, підтримання боєздатності Збройних Сил України та інших військових формувань».

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Верховна Рада 22 травня затвердила обидва укази. Законопроєкт щодо подовження воєнного стану підтримали 320 нардепів, жоден не був проти і ніхто не утримався. Не голосували 58 обранців.

«Строк дії воєнного стану в Україні продовжується з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб», — коментують у Верховній Раді.

За законопроєкт щодо мобілізації проголосували 315. Також ніхто не був проти і не утримався. Не голосували 60 депутатів.

Відтак, мобілізацію продовжили на такий же термін.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки нагадують про можливі обмеження під час воєнного стану:

  • Запровадження комендантської години.
  • Конфіскація майна для потреб оборони (але військова адміністрація мусить видати документ, за яким громадяни зможуть отримати компенсацію).
  • Запровадження трудової повинності для людей працездатного віку.
  • Встановлення спеціального пропускного режиму.
  • Заборона проведення зборів, мітингів, інших масових заходів.
  • Розселення військових до помешкань громадян.
  • Перевірки документів, огляд речей, машин, житла тощо.
  • Може порушуватись право на таємницю листування, телефонних розмов тощо.


Володимир Зеленський 24 лютого, у день повномасштабного вторгнення Росії, підписав указ «Про введення воєнного стану в Україні». Парламент затвердив його 300 голосами того ж дня. 

Фото на головній: Верховна Рада