Web Analytics

ВРУ підтримала звільнення генпрокурорки та керівника СБУ

Народні депутати 19 липня схвалили звільнення генеральної прокурорки Ірини Венедіктової та начальника Служби безпеки України Івана Баканова. Двома днями раніше президент Володимир Зеленський відсторонив їх від роботи.

Подання щодо звільнення Івана Баканова Володимир Зеленський скерував до Верховної Ради 18 липня, Ірини Венедіктової — 19-го. Сьогодні ж парламент розглянув обидва.

Звільнення Венедіктової підтримали 264 нардепи: переважно представники «Слуги народу», жодного — з фракцій «Європейської солідарності» та «Голосу». Ще троє висловилися проти, 42 утрималися, 45 не голосували.

Напередодні голосування Ірина Венедіктова казала, що не сперечатиметься з рішенням Зеленського.

«Я не можу і не збираюсь сперечатись із думкою чи рішенням президента — президент у своєму праві приймати рішення, в тому числі обговорюване зараз. Процедура звільнення генпрокурора всім добре відома, іншої нема, інша не передбачена законом», — написала вона у Facebook.

Венедіктова зазначила, що їй «є чим пишатися на займаній посаді».

«Я продемонструвала гарні результати роботи, мені вдалося об’єднати юридичну, професійну, кримінально-процесуальну світову еліту навколо проблем України в інтересах України», — наголосила вона.

Після голосування за відставку генпрокурорки голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія повідомив, що її можуть призначити на дипломатичну посаду.

«Ірина Венедіктова залишається в команді. Її досвід послужить державі на новому місці, яке потребує посилення фаховими менеджерами та правниками. Чекаємо новин про кадрові призначення на дипломатичному фронті й дякуємо за роботу», — йдеться у дописі в його Telegram-каналі.

Арахамія також закликав «не вестися на чутки, які запускають через кадрові ротації у виконавчій владі».

За звільнення Баканова висловилися 265 обранців (так само — жодного з «ЄС» і «Голосу»). Проти — ані одного. Ще п’ятеро утрималися, 41 не голосував.

Іван Баканов напередодні поширив звернення, у якому розповів про підсумки роботи СБУ за його керівництва: пригадав розслідування щодо українських політиків, розкриття російських агентиів, протидію пропаганді РФ тощо.

«СБУ — не політична структура, а її голова — не політик. Ми займалися справами, а не піаром. Будували максимально прозорі відносини з суспільством, яке наразі чимало знає про досягнення служби за останні три роки», — сказав він.


Президент Володимир Зеленський відсторонив Венедіктову та Баканова від роботи 17 липня. Пояснив, що серед правоохоронців, зокрема працівників СБУ та прокуратури, багато підозрюваних у державній зраді та колабораціонізмі.

Водночас Зеленський звільнив і одразу призначив нових начальників управлінь СБУ в Дніпропетровській, Закарпатській, Полтавській і Сумській областях. Також звільнив керівника УСБУ на Житомирщині та призначив нового на Харківщині.