Web Analytics

Військові РФ вбили письменника Володимира Вакуленка під час окупації — поліція

За даними правоохоронців, під час окупації Ізюма Харківської області російські військові застрелили письменника Володимира Вакуленка. Його тіло знайшли на місці масового поховання, особу підтвердила ДНК-експертиза.

Про загибель письменника повідомив заступник начальника Головного управління Нацполіції в Харківській обласні Сергій Болівнов.

Він нагадав, що у квітні поліція відкрила справу за фактом незаконного позбавлення волі дитячого письменника Володимира Вакуленка в часи окупації Ізюмського району — за ч. 1 ст. 146-1 Кримінального кодексу України. У жовтні до правоохоронців звернувся його батько: він був впевнений, що один із загиблих, похованих на Ізюмському кладовищі — його син.

«Він розповів, що до їх дому 23 березня приїхали п’ятеро людей — ймовірно, «ЛНР-івці» — та провели обшук. Бойовики забрали письменника та його сина — провели жорстокий допит з побиттям та відпустили. Наступного дня до їх дому приїхало двоє невстановлених осіб в автомобілі з позначкою «Z» та силоміць вивезли Володимира Вакуленка. З цього часу живим його ніхто не бачив», — каже Болвінов.

За словами свідків, які хоронили людей на кладовищі в Ізюмі, 12 травня до них звернулися російські військові зі вказівкою поховати тіло чоловіка, що знаходилося неподалік села Капітолівка. Свідки помітили сліди від куль на тілі та простріляні документи українського письменника. Тіло лежало на вулиці більш ніж місяць.

«Наразі завершена перевірка ДНК-профілю та підтверджено: загиблий №319 на Ізюмському кладовищі — це Володимир Вакуленко. В тілі знайдено дві кулі від пістолета Макарова», — каже Сергій Болвінов.

Він також поширив фото, зроблене одним з місцевих жителів 12 травня.

росіяни під час окупації розстріляли письменника Володимира Вакуленко В квітні цього року слідчими поліціі за...

Опубликовано Сергій Болвіновым Вторник, 29 ноября 2022 г.

Як зазначає «Суспільне», у Вакуленка лишився неповнолітній син. Хлопчик має інвалідність і потребує допомоги. Письменник майже ніколи з ним не розлучався.

Фото на головній: Facebook/Володимир Вакуленко