Web Analytics
Виступав російською: депутата «ЄС» виключили з фракції у Харківській облраді | MediaPort

Депутата Харківської облради Олександра Дорошенка виключили з фракції «Європейська солідарність» за виступ російською мовою на сесії.

Олександр Дорошенко виступав на сесії Харківської облради 4 березня, під час обговорення програми соціально-економічного розвитку Харківщини. Попри вимоги законодавства, говорив російською, прохання перейти на українську — не підтримав.

«Я буду тією мовою, якою я, як то кажуть, краще та впевненіше почуваюся», — відповів обранець на зауваження із сесійної зали.

Виступ Олександра Дорошенка на відео з 1:20:00.



Очільниця харківської територіальної організації «Євросолідарності» Ірина Фріз пообіцяла, що інцидент розглянуть на засіданні фракції.

«У випадку пояснень, які фракція вважатиме аргументованими, буде розглянуто обов’язкове відвідання курсів української мови з подальшим написанням тестів», — зазначила Фріз.

Фракція «ЄС» розглянула інцидент пізніше того ж дня, описавши його як «пов’язаний з виступом депутата Олександра Дорошенка в сесійній залі мовою держави-агресора з подальшим ігноруванням зауважень з боку депутатського корпусу».

«За підсумками зібрання у зв’язку з відсутністю аргументованих пояснень та розбіжністю ідеологічних засад між Дорошенком та партією було вирішено виключити депутата з фракції за порушення закону про мову для застосування в подальшому процедури імперативного мандату», — йдеться у заяві харківського осередку «Євросолідарності».

У партії наголосили, що ключовими у діяльності депутатів фракції «ЄС» є «принципи демократизму, вільного волевиявлення власної точки зору, поваги до думки іншого», але разом з тим депутатська діяльність «не має йти в розріз із принципами, закріпленими в партійному статуті».



Олександр Дорошенко пояснив ситуації на своїй сторінці у Facebook.

«У своєму виступі я хотів наголосити на відсутності реальної підтримки агровиробникам та фермерам. Кажу відверто – з трибуни я виступав вперше. Розхвилювався, тому виступав російською мовою і не зміг донести свою думку українською, хоча до того, виступаючи з місця, завжди доносив свою позицію українською», — написав він.

Депутат вибачився перед громадою та колегами з «Євросолідарності», визнавши, що його реакція на зауваження мала бути іншою.

«Переконаний, що надалі у публічній площині буду вживати виключно українську мову і докладати всіх зусиль для її розвитку. Буду відвертий: я, як і переважна більшість харків’ян, в побуті є російськомовним. Я розумію, що це жодним чином не виправдовує цей інцидент. Скоріше навпаки. Ми як депутати маємо демонструвати приклад вжитку та популяризації державної мови, насамперед у Харкові», — додав Дорошенко.



Представники громадської організації «Світанок» заявили, що готують звернення до Уповноваженого із захисту державної мови через ситуацію з Дорошенком.


Верховна Рада підтримала закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у квітні 2019 року. За п. 2 ч. 1 ст. 9 цього закону депутати місцевих рад повинні володіти державною мовою і застосовувати її під час виконання своїх обов’язків.