Web Analytics
Вища рада правосуддя задовольнила відставку судді, який закрив справу Кернеса | MediaPort

Суддя Андрій Антонов подав заяву про звільнення у відставку.

Про це повідомляє прес-служба Вищої ради правосуддя.

Андрій Антонов звільнений з посади судді Київського районного суду міста Полтави.

Окрім нього, сьогодні ВРП звільнила у відставку ще сімох суддів. 


10 серпня 2018 року суддя Антонов закрив справу за обвинуваченням Харківського міського голови Геннадія Кернеса і двох його охоронців «у зв’язку із відмовою сторони обвинувачення від підтримання обвинувачення у справі».

Суддя Андрій Антонов на засіданні Київського райсуду Полтави
Суддя Андрій Антонов на засіданні Київського райсуду Полтави

Одразу ж після рішення суду про закриття провадження ГПУ порушила справу за ч. 1 ст. 375 «Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови».

У серпні минулого року генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що претензія — не по суті справи, а по формі. За його словами, прокурори просили у судді час для підготовки до дебатів, але Антонов його начебто проігнорував. Генпрокурор пов’язав рішення суду із політичними домовленостями. Втручання у судову систему з боку тодішнього президента Порошенка Луценко водночас заперечив.

«Я точно знаю, що пан Кернес проводив переговори із народними депутатами про те, щоб йому допомогли закрити цю справу… Слідкуйте, будь ласка, на наступних виборах, хто з нових обранців з’явиться на харківському міському окрузі. Це буде вам відповідь, хто це готував. Це подарунок до дня народження пана Кернеса. А далі — слідкуйте за суддею. Якщо ви побачите, що він найближчим часом піде на пенсію з дембельським акордом, то не дивуйтеся, чому я буду робити все від мене залежне, щоб він поніс покарання. За своє антизаконне рішення і за свій план спасіння нерядового Кернеса», — коментував Луценко торік у серпні.

Через кілька днів після закриття «справи Кернеса» Антонов подав до Вищої ради правосуддя заяву про відставку, мотивуючи рішення тиском, що на нього здійснюється. Однак, у звільненні йому тоді відмовили.

Взимку 2019 року у Вищий раді правосуддя зазначали, що досудове розслідування у справі про постановлення «завідомо неправосудного рішення» триває п’ять місяців, але підозри не винесено. 

«Наявність кримінального провадження у жодному разі не повинна використовуватися як засіб впливу на суддю, спонукання його до певної поведінки або як помста за прийняте у справі рішення. […] Невручення повідомлення про підозру протягом цього часу може свідчити про неефективність досудового розслідування та упередженість працівників прокуратури», — зазначили у ВРП. 

Прокуратура і потерпілі оскаржили закриття справи Кернеса. Але розглянути апеляцію не можуть майже рік — засідання відкладають з різних причин, в тому числі через неявку Кернеса. Мера не було на жодному із засідань у Полтавському апеляційному суді, хоча сам він стверджує, що від суду не ховається і зацікавлений у тому, щоб довести свою невинуватість.