Web Analytics

«Вирок кожному з нас»: у Харкові відбулась акція на підтримку Стерненка

Учасники протесту, викликаного вироком екслідеру одеського «Правого сектору» Сергію Стерненку, пікетували Харківську облдержадміністрацію та обласне управління поліції. Акції проходять у різних містах України. Під Офісом президента — сутички. 

За оцінками поліції, до будівлі Харківської ОДА ввечері 23 лютого прийшли близько 130 харків'ян. 

Учасники акції тримали плакати «Волю Стерненку», «Вирок Стерненку — це вирок кожному з нас» та інші. 

Частина людей прийшла з національними прапорами, свою символіку принесли члени громадських організацій «ФРІ», «Українські студенти за свободу», Спілка ветеранів АТО. Серед учасників також були члени громадської організації «Світанок», «Харківський антикорупційний центр». Представники політичних партій принесли партійні прапори — «Європейська солідарність», «Демократична сокира», «Голос».

Учасники протесту скандували «Аваков чорт!», «Венедиктову геть!», «Свободу Стерненку!». Від обладміністрації люди пройшли вулицею Сумською до обласного управління поліції. Акція завершилася без порушень. 


У день вироку Стерненку аналогічні протести проходять у різних регіонах України та Києві. Біля Офісу президента сталися сутички між протестувальниками та правоохоронцями, слідчі порушили кримінальне провадження за фактом опорну правоохоронцям. За інформацією Нацполіції, у протесті взяли участь близько двох тисяч людей. За даними МВС, 17 з них доставили до поліції. 

«Під час штовханини учасники акції застосували газові балончики та кидали у правоохоронців фаєри», — повідомили в МВС. 

#Київ За фактом сутичок на вулиці Банковій у Києві розпочато кримінальне провадження У результаті до управління...

Опубліковано Національна поліція України Вівторок, 23 лютого 2021 р.

Очевидці повідомляють про застосування спецзасобів з боку поліцейських та кількох постраждалих з боку акціянтів: на одном з відео у чоловіка розбита голова. В МВС інформують про правоохоронців з опіками очей. 

За даними Нацполіції, постраждали 27 поліцейських, 24 протестувальників доставили до поліції. 

«24 активних учасників акції доставляли до управлінь поліції. У них відібрали пояснення і відпустили», — повідомили в Нацполіції.