Web Analytics

Вінницька область переходить до червоної зони, Харківщина — у помаранчевій

У Вінницькій області через збільшенні захворюваності на COVID-19 посилюють карантинні обмеження. Водночас, за даними уряду, загалом в Україні ситуація стабілізується.

Про посилення карантину у Вінницькій області повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов.

«Державна комісія вирішила встановити з 00 години 00 хвилин 18 листопада 2021 року червоний рівень епідемічної небезпеки на території Вінницької області», — написав він у Telegram-каналі.

В регіоні, серед іншого, забороняється робота кав’ярень, ТРЦ, непродовольчих ринків та магазинів, проведення масових заходів тощо. Утім, обмеження не діятимуть, якщо весь персонал і відвідувачі — вакциновані.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що в Україні вже досягнуто плато захворюваності та «розпочався рух до стабілізації ситуації». За його даними, минулого тижня виявлено 139,9 тис. нових випадків, а тижнем раніше — 152 тис. Шпиталізували 30 тис. хворих — порівняно з 34 тис. позаминулого тижня. Наразі в лікарнях зайняті 50,9 тис. ліжок, а було — 51,7 тис.

На думку прем’єра, Луганська та Херсонська області можуть повернутися з червоної зони до жовтої, якщо збережеться позитивна динаміка.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, що у країнах Західної Європи спостерігається нова хвиля COVID — минулого тижня зафіксували піковий показник, 2 млн хворих. Водночас у країнах Східної Європи, зокрема в Естонії та Румунії, ситуація покращується.

Ляшко додав, що в регіонах покращується ситуація з постачанням кисню до лікарень. Наразі вирішується питання постачання рідкого кисню із Запорізької та Львівської областей до Хмельницької.

Фото: Facebook/Ukrmilitarymedic

Президент Володимир Зеленський анонсував виплату 1000 гривень українцям, які отримають обидві дози вакцини.

«Кожен, хто зробив щеплення, може отримати 1000 гривень. Швидко і зручно. Тобто — через застосунок «Дія», — заявив він у відеозверненні.

Кошти, за словами Зеленського, можна буде витрачати на відвідування театрів або кіно, фітнес-центрів, на подорожі Україною. Таким чином намагатимуться підтримати галузі, які найбільше потерпають від епідемії.

Програма стартує 19 грудня. До кінця року планується виділити близько 3 млрд грн і стільки ж — на початку 2022-го.

Для тих, хто не користується смартфонами та «Дією», також обіцяють розробити механізм отримання грошей.

За статистикою Міністерства охорони здоров’я, минулої доби в Україні зафіксували 16 308 випадків коронавірусної хвороби.

«Найбільша кількість — у Дніпропетровській (1635), Одеській (1549), Запорізькій (1084), Полтавській (1000) областях і Києві (1481)», — зазначають у МОЗ.

Одужали за добу 21 914 пацієнтів. Померли — 838, найбільше від початку епідемії.

Загалом у країні було вже понад 3,2 млн випадків. Подолали недугу більш ніж 2,6 млн людей, померли — майже 78 тис.

Харківська область на 16 листопада — у помаранчевій карантинній зоні. Минулої доби тут зареєстрували 547 випадків COVID, кажуть у Харківському центрі контролю та профілактики хвороб.

Подолали недугу 1370 людей, померли — 36.

Від початку епідемії було вже 227,7 тис. випадків. Одужали понад 187 тис. хворих, померли — 5115.

За даними Харківської обладміністрації, для хворих з коронавірусом у регіоні є 5079 ліжок, з яких зайнято близько 69%.

«Серед усіх госпіталізованих пацієнтів на ковідних ліжках перебуває 134 вакциновані двома дозами. Цей відсоток у нас фактично не перевищував 4%. Зараз це 3,7 %»,  навів дані директор Департаменту охорони здоров'я ХОДА Максим Хаустов.

Максим Хаустов. Фото: kharkivoda.gov.ua

Також, за його словами, в регіоні рідше стали викликати швидку допомогу до хворих з коронавірусом.


У Харкові відкрився новий центр вакцинації проти коронавірусної хвороби — він працюватиме у міському центрі зайнятості.