Web Analytics

Відновлена амбулаторія в Руській Лозовій приймає до 300 пацієнтів на місяць — ОВА

У селі Руська Лозова в Дергачівській громаді під Харковом відновила роботу амбулаторія, зруйнована російськими обстрілами у 2022 році. Відбудова коштувала майже 6 млн грн.

Про це повідомили в Харківській обладміністрації.

В ОВА нагадали, що медзаклад ремонтували ще до повномасштабного вторгнення і планували відкрити у 2022 році. Однак будівля опинилася під російськими обстрілами, снаряди зруйнували її майже на 70%: пошкодили дах і стіну, вибили двері та вікна.

Амбулаторію ремонтували коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. За інформацією ОВА, роботи обійшлися у 5,8 млн грн.

Фото: Харківська ОВАФото: Харківська ОВА

Восени 2023 року установу знову відкрили. Відтоді щомісяця там приймають до 300 пацієнтів.

«Ще до початку робіт ми приймали пацієнтів в уцілілому приміщенні. Наразі у нас працюють два лікарі та дві медсестри. Звичайно, через окупацію села виїхало багато людей, але зараз вже потроху повертаються додому», — каже сімейна лікарка Світлана Козак.

За її словами, амбулаторія має все необхідне обладнання.

Фото: Харківська ОВАФото: Харківська ОВАФото: Харківська ОВА

Також є спецавто для виїзної бригади, додає медсестра Юлія Здоровенко.

«Якщо людині стає зле, вона телефонує, і ми приїжджаємо. Найчастіше — це пенсіонери із серцево-судинними захворюваннями, які не можуть дійти до медзакладу. За потреби я виїжджаю з лікарем, аби зробити кардіограму чи ін'єкцію», — розповіла вона.


У селі Черкаська Лозова також відновили зруйновану амбулаторію. Проєкт відбудови став одним з переможців конкурсу «Ефективна медицина в громаді». Вартість робіт сягнула майже 1 млн грн.

Блок новин за темою

Новини за темою