Web Analytics

Відключення світла в Харкові 13 вересня: в «Укренерго» назвали причину

Вранці 13 вересня у Харкові знову відімкнулося електропостачання — вже третій день поспіль. Енергетики кажуть про проблеми на резервній лінії та обіцяють повернути світло якнайшвидше.

Причину відключення назвали в НЕК «Укренерго».

«Сьогодні вранці відключилася резервна лінія магістральної електромережі, через яку було заживлено місто Харків. Ремонтні бригади НЕК «Укренерго» вже проводять огляди всіх ліній, від яких місто отримує електроенергію та розпочинають ремонтні роботи», — йдетсья у заяві компанії.

Ремонт обіцяють завершити якнайшвидше.

«Укренерго» також каже, що мобілізувало всі свої резерви, щоб відновити об’єкти, які постраждали від російського ракетного обстрілу 11 вересня. Тоді без світла залишилися мешканці Харківщини та ще кількох регіонів.

«Роботи з відновлення енергетичних об’єктів, які постраждали від прямого влучання ворожих ракет, розпочалися вчора, 12 вересня, одразу після ліквідації пожеж на об’єктах», — додають енергетики.

Обстріли енергетичних об’єктів прокоментував президент Володимир Зеленський. У вечірньому відеозверненні 12 вересня він заявив, що таким чином війська РФ «реагують на розгром російських сил у Харківській області».

«Енергозабезпечення Дніпропетровщини, Полтавщини, Сумщини, Харківської області та міста Харкова вдалося відновити. Але сьогодні — нові удари по енергетичних об’єктах. Нові відключення у Харкові. І маємо бути свідомі того, що підлість російських терористів не має меж — вони намагатимуться зробити системною й таку форму терору», — сказав Зеленський.

За його словами, це питання обговорювали з представниками Міністерства енергетики, Міністерства розвитку громад і територій, Міністерства фінансів та «Нафтогазом».

«Буде утворений координаційний штаб для швидкого реагування на всі подібні прояви російського терору. Також будуть виділені кошти на відновлення пошкоджених об’єктів і для допомоги деокупованим територіям», — запевнив глава держави.


Увечері 11 вересня по Харківщині вдарили дві російські ракети. Загинули двоє людей, спалахнули пожежі на об'єктах критичної інфраструктури. У Харкові та області зникла електроенергія. Міністр енергетики Герман Галущенко пізніше заявив, що це був один з найбільш масових обстрілів енергетичних об'єктів.

Вдень 12 вересня електро- та водопостачання у місті знову зникли, зупинився електротранспорт. Вранці 13 вересня ситуація повторилася: заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що це наслідки російських обстрілів.