Web Analytics

Відключення світла у вихідні можуть скоротити — «Укренерго»

У найближчі вихідні в Україні очікують потепління. В «Укренерго» вважають, що це дозволить не так часто відключати світло.

Прогноз щодо відключень надав голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький в ефірі національного телемарафону 11 січня.

«На вихідних очікується потепління і нам знову буде легше вкласти споживання у той наявний обсяг генерації, який ми маємо. Також ми зараз працюємо над тим, щоб витиснути з енергосистеми всі генеруючі потужності, які в ній потенційно є, і прискорити ремонти, щоб генерації ставало все більше», — сказав він. 

Водночас Кудрицький попросив і далі заощаджувати електроенергію.

«Заклик економити, особливо зараз, у холодний час, коли споживання зростає, і тим обсягом генерації неможливо його покрити, дуже актуальний. Чим більше ми заощадимо електроенергії, тим більше її залишиться нашим співгромадянам», — пояснив він.

Керівник «Укренерго» додав, що, як і раніше, вважає блекаут «сценарієм швидше теоретичним». Але в разі значних руйнувань енергосистеми, які нівелюють зусилля щодо її ремонту, можливі тривалі відключення — як у листопаді після масованих російських обстрілів.

Володимир Кудрицький. Фото: «Укренерго»

За даними «Укренерго», на 11:00 12 січня зберігається значний дефіцит потужності — особливо зранку та ввечері, коли споживання найбільше. Його зростанню сприяє й холодна погода.

«Для забезпечення балансу в енергосистемі до всіх областей доведені ліміти споживання, які діють з 00:00 до 24:00. Вже зранку у дев’яти областях були перевищені ліміти споживання, внаслідок чого для збереження стабільної роботи енергосистеми застосовувалися аварійні відключення», — зазначили у компанії.

Станом на 11:00 12 січня зберігається значний дефіцит потужності, особливо у ранкові та вечірні години максимального...

Опубликовано НЕК "Укренерго" - NPC Ukrenergo Четверг, 12 января 2023 г.

Як прогнозують в Укргідрометцентрі, на Харківщині 13 і 14 січня буде хмарно з проясненнями, температура вночі від -7 до -5 градусів, вдень від -2 до 0.

15 січня можливий невеликий сніг. Вночі від -5 до -3, вдень від -2 до 0.

16 січня хмарно з проясненнями, без опадів. Температура вночі від -4 до -2, вдень від -1 до +1.

17 січня також без опадів. Вночі очікують від -1 до +1, вдень від +2 до +4.


Міністр енергетики Герман Галущенко зазначав, що нове масштабне відключення електрики в Україні «можливе лише в теорії», бо вже є низка рішень для забезпечення стабільної роботи системи в умовах постійних атак.

Фото на головній: «Укренерго»