«Відкат» деколонізації під Харковом? Малоданилівська громада заново перейменовує вулиці
У Малоданилівський громаді перейменовують частину вулиць, які цьогоріч вже отримали нові назви у процесі деколонізації.
Про це повідомив голова Малоданилівської громади Олександр Гололобов, посилаючись на думку місцевих жителів.
«В цьому році комісією, в склад якої не входили працівники селищної ради, були прийняті рішення, щодо перейменування вулиць в Малоданилівській громаді. На жаль, велика кількість змін була без врахування думки місцевих. Одна з учасників комісії на прохання місцевих мешканців не називати топоніми ім’ям та прізвищем будь-кого назвала мешканців громади ждунами», — написав Олександр Гололобов.
За його словами, після громадських слухань місцеві депутати повторно перейменували чотири вулиці. Зокрема, вулиці, яку перейменували на честь українського поета Олександра Олеся, за рішенням сесії селищної ради, дали нейтральну назву — «Затишна».
«Не всі, хто в вишиванках — патріоти. Не всі, хто на хвилі змін та популізму отримали посади — є компетентними фахівцями», — висловився голова Малоданилівської громади.
Керівниця Північно-Східного відділу Українського інституту національної пам’яті Марія Тахтаулова написала, що «неприємно вражена закидами, що лунають від голови Малоданилівської селищної ради в бік Харківської ОВА та топонімічної комісії при ній.
«Нагадаю, що у селищної ради та її голови сукупно було 9 місяців на виконання Закону та перейменування вулиць, назви яких містять імперську символіку, на власний розсуд. І те, що вони недоробили, мав завершити голова ОВА», — зазначила Марія Тахтаулова.
Вона нагадала, що розпорядження про перейменування топонімів на Харківщині 26 липня підписав голова ОВА Олег Синєгубов. Вулиці отримали нові назви за законом, який підписав президент у 2023 році.
«Чий патріотизм та компетентність ставить під сумнів голова громади? Кому саме закидає отримання посади «на хвилі змін і популізму»? З якою метою ставить під сумнів засади державної політики та вчиняє дії, що не сприяють єдності суспільства, протиставляють місцеве самоврядування центральній владі?» — питає Тахтаулова.
Перейменування у Малоданилівській громаді тепер проводять за законом «Про місцеве самоврядування» та «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».
«МедіаПорт» намагався зв’язатися з головою громади телефоном — на дзвінки він не відповів. Водночас у його Telegram-каналі з’явився новий допис.
«Ми підтримуємо процес деколонізації та перейменування вулиць, однак вважаємо, що ці рішення повинні прийматися з урахуванням думки місцевих мешканців. Щодо перейменування вулиці Олександра Олеся на «Затишну», це рішення було прийнято після громадських слухань та на підставі звернень жителів, які висловили бажання мати нейтральну назву. Ми поважаємо внесок Олександра Олеся в українську культуру, але вважаємо, що назви вулиць повинні відображати сучасні реалії та побажання громади», — прокоментував Гололобов.
Дивіться також: Які наслідки несе «відкат» деколонізації у громаді під Харковом? Обговорюємо у «Редакторській»