Web Analytics

Вибухи у Придністров’ї: що каже українська розвідка

У самопроголошеній «Придністровській Молдовській Республіці» сталися декілька вибухів. У Міноборони України вважають, що це провокація російських спецслужб.

25 квітня кілька вибухів пролунали у Тирасполі, у будівлі так званого «Міністерства державної безпеки» Придністров’я. Як повідомляло молдавське видання NewsMaker, за попередніми даними, її обстріляли з РПГ.

«Вибито вікна на верхніх поверхах. З приміщень валить дим. Прилеглу територію оточили співробітники міліції. На місці — слідчо-оперативна група, сапери, пожежники, лікарі швидкої допомоги та фахівці інших екстрених служб. За попередніми даними, постріли були зроблені з РПГ. Постраждалих немає», — писало видання.

Вранці 26 квітня ще два вибухи сталися в селищі Маяк Григоріопольського району, де розташований радіотелецентр «Маяк». Як розповіли у так званому придністровському «Міністерстві внутрішніх справ», перший пролунав о 6:40, другий — о 7:05.

До місця вибуху направили правоохоронців та аварійні служби, оточили територію. Радіотелецентр оглянули сапери.

«З ладу виведено дві найпотужніші антени: одна мегаватна, друга — напівмегаватна. Обидві ретранслювали радіо Російської Федерації», — йдшлося у повідомленні.

Ніхто з працівників центру та місцевих мешканців не постраждав.

У пресслужбі самопроголошеного «президента ПМР» Вадима Красносельського також заявили про атаку на військову частину в районі села Паркани, передає «Європейська правда».

У Бюро реінтеграції Молдови вважають, що вибухи в Тирасполі — це привід для створення напруженості в придністровському регіоні.

«Завдання сьогоднішнього інциденту — створити привід для загострення безпекової ситуації в придністровському регіоні, який не контролюється конституційною владою. У цьому контексті Бюро реінтеграції закликає зберігати спокій і разом із компетентними органами продовжує стежити за розвитком ситуації», — сказали у відомстві.

Президентка Молдови Майя Санду скликала 26 квітня засідання Вищої ради безпеки.

«Президент Республіки Молдова Майя Санду скликає сьогодні засідання Вищої ради безпеки у зв'язку з інцидентами у Придністровському регіоні", — анонсували засідання у пресслужбі Президентури Молдови.

Фото: Facebook/Майя Санду

У Головному управлінні розвідки Міноборони України заявили, що вибухи у Тирасполі є провокацією російських спецслужб. У відомстві стверджують, що для керівництва так званої «ПМР» ця подія «не стала несподіванкою»: ще 22 квітня секретар місцевої «Держкомісії з ліквідації надзвичайних ситуацій» Вадим Шмаленко надіслав керівникові Каменського району Володимиру Бичкову листа — в ньому йшлося про «захищений пункт управління цивільної оборони міста».  

«В разі відсутності такого пункту ставилося питання про його термінове створення. Тобто, ще за три дні до інциденту, керівники «ПМР» вже готувались до його проведення і подбали про облаштування захищеного і комфортного бункера», — пояснюють у ГУР.

«Очевидно, що цей випадок — один з низки провокативних заходів, організованих ФСБ для нагнітання панічних та антиукраїнських настроїв. За задумом авторів, вони мають виправдати війну на території України, чи залучити «ПМР» до бойових дій. Або в якості території з певним мобілізаційним резервом, або ж як територію, з якої російські війська можуть проводити атаки на українську територію», — додають розвідники.

За їхньою інформацією, ФСБ може продовжити такі провокації.

ГУР нагадує, що 22 квітня заступник командувача військ Центрального військового округу РФ Рустам Міннекаєв озвучив плани щодо невизнаної «ПМР». Він заявив, що російська армія має завдання «встановлення повного контролю над Донбасом та південною Україною». Після цього окупанти мають пробити коридор до Придністров’я, де «відзначаються факти утисків російськомовного населення».


«Придністровська Молдовська Республіка» — самопроголошене утворення на території Молдови. Українські спецслужби неодноразово вказували на зв’язок керівництва «ПМР» та представників бізнесу з Росією. Також — попереджали про ймовірність нападу російських військових ще й з території Придністров'я.

Фото на головній: mapme.club