Web Analytics

Верховна Рада ухвалила закон про перехід і реєстрацію релігійних громад

Законопроект підтримали 229 нардепів, 35 були проти, двоє утримались. Ще 40 — не голосували.

Законопроект №4128-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи» розглядали сьогодні на ранковому засіданні парламенту, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Спікер парламенту Андрій Парубій закликав депутатів мобілізуватись і ухвалити проект закону, «адже цього потребує ситуація, що склалася в Україні».

«Парламент має упорядкувати процес переходу громад з Московського Патріархату до Православної церкви України, щоб він відбувався виключно мирно, в цивілізований спосіб, на засадах демократичних принципів», — зазначив він.

Також, додав Парубій, упорядкувати перехід треба, «щоби жоден суд не міг поставити під сумнів волю місцевої громади».

У проекті закону, якій подали нардепи Микола Княжицький, Ірина Подоляк і Віктор Єленський, пропонується внести зміни до законів «Про свободу совісті та релігійні організації» та «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань».

«Законом забороняється вчиняти будь-які дії, наслідком яких може стати відчуження майна релігійної організації, зокрема його продаж, обмін, застава, встановлення іпотеки, безоплатна передача у власність та управління інших осіб, до завершення процедури зміни підлеглості у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним об’єднанням до завершення процедури зміни такої підлеглості шляхом реєстрації нової редакції статуту (положення), ухвалених не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до її статуту (положення) або органами управління, визначеними статутами (положеннями) релігійної організації (релігійного управління і центру, монастирів, релігійних братств, місіонерських товариств (місій), духовних навчальних закладів)», — цитують документ у прес-службі парламенту.

Законопроект підтримали 229 нардепів, 35 були проти, двоє утримались. Ще 40 парламентарів не голосували.

Фото: rada.gov.ua

5 січня у Стамбулі пройшла церемонія підписання Томосу про автокефалію Православної церкви України. Наступного дня Вселенський патріарх Варфоломій передав документ мітрополіту Київському і всієї України Єпіфанію.

15 січня народний депутат, представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що вже близько 70 парафій перейшли від Церкви Московського патріархату до Української Православної Церкви.

Читайте MediaPort у Telegram